Evropský projekt Underground City XXI zahájen na Prague College

Tento víkend ve dnech 27. a 28. června, proběhne na Prague College první oficiální setkání všech hlavních partnerů projektu Underground City XXI. Autory jsou Pascal Silondi, vedoucí katedry Nových médií na Prague College a Dean Zahtila, ředitel LABIN Art Express v Chorvatsku.

Projekt propojuje vizuální umění, architekturu, nové technologie a výzkum prostřednictvím internetu.

Evropská interdisciplinární platforma Underground City XXI má za cíl založit kulturní a uměleckou komunitu, spolupracující online síť, která bude rozvíjet 3D víceuživatelské prostředí sdílené prostřednictvím internetu a založené na situaci bývalého uhelného dolu v Labinu v Chorvatsku.

Prague College je jednou ze sedmnácti českých organizací, která uspěla při grantovém řízení o EU Culture Programme 2007-2013.

„Underground City XXI nabízí příležitost integrovat nejen studenty nových médií a grafiky ale i informačních technologií a obchodu do různých projektů, a zpřístupnit jim tak cenné zkušenosti“, říká Doug Hajek, ředitel Prague College.

www.praguecollege.cz

Přidáno: 25.06.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.