Evropský projekt Underground City XXI zahájen na Prague College

Tento víkend ve dnech 27. a 28. června, proběhne na Prague College první oficiální setkání všech hlavních partnerů projektu Underground City XXI. Autory jsou Pascal Silondi, vedoucí katedry Nových médií na Prague College a Dean Zahtila, ředitel LABIN Art Express v Chorvatsku.

Projekt propojuje vizuální umění, architekturu, nové technologie a výzkum prostřednictvím internetu.

Evropská interdisciplinární platforma Underground City XXI má za cíl založit kulturní a uměleckou komunitu, spolupracující online síť, která bude rozvíjet 3D víceuživatelské prostředí sdílené prostřednictvím internetu a založené na situaci bývalého uhelného dolu v Labinu v Chorvatsku.

Prague College je jednou ze sedmnácti českých organizací, která uspěla při grantovém řízení o EU Culture Programme 2007-2013.

„Underground City XXI nabízí příležitost integrovat nejen studenty nových médií a grafiky ale i informačních technologií a obchodu do různých projektů, a zpřístupnit jim tak cenné zkušenosti“, říká Doug Hajek, ředitel Prague College.

www.praguecollege.cz

Přidáno: 25.06.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…