Evropský portál pro mládež - nový dynamický portál pro mladé lidi žijící, studující a pracující v Evropě

Přemýšlíte o studiu, práci nebo prázdninách v jiné evropské zemi? Hledáte dobrovolnou službu nebo workcampy v Evropě nebo jinde ve světě? Máte co říct k evropským tématům nebo se chcete na něco zeptat? Pak je pro Vás dobrým výchozím bodem Evropský portál pro mládež http://europa.eu.int/youth! Portál Vám nabízí informace, zprávy a diskuse - vše, co zajímá mladé lidi.

V květnu 2004 zahájila Evropská komise provoz internetového portálu věnovaného výlučně potřebám mladých lidí. Díky odkazům na více než 10 000 webových stránek ve 20 jazycích Evropské unie (tedy i v češtině) Vám Evropský portál pro mládež poskytne odpovědi na výše uvedené otázky a mnoho dalších informací.

Evropský portál pro mládež má pět hlavních sekcí: studium, práce, dobrovolná činnost / výměny, tvoje práva a portály pro mladé lidi. Kromě toho zde můžete nalézt informace o Evropě, současném dění i různé průzkumy veřejného mínění odrážející názory dnešní mladé generace.

Studium může probíhat na mnoha různých úrovních z mnoha různých důvodů. Nový portál zpřístupňuje rozsáhlé informace o studiu na školách, univerzitách, o studiu pro potřeby práce, o studiu jazyků i neformálním studiu. Jestli Vás někdy napadlo, že byste rádi studovali ve Španělsku nebo v Polsku, nebo jestli potřebujete radu na téma odborné vzdělávání, právě zde naleznete informace, které potřebujete!

Práce pro mladé lidi je o tom, jak podniknout první kroky při získávání pracovních zkušeností. Evropský portál pro mládež přináší informace o stážích, prázdninových brigádách, au-pair pobytech,... Pokud chcete strávit léto sběrem ovoce, získat zkušenosti na palubě dopravní lodi nebo požádat o stáž v některé z evropských institucí, tento portál Vás navede tím správným směrem.

Dobrovolná činnost a výměny umožní získávat nové dovednosti a zároveň pomáhat ostatním. V tomto oddíle najdete informace o dobrovolné službě, workcampech i výměnách mládeže. Pokud jste typem člověka, který by měl zájem odjet do Latinské Ameriky a pracovat s dětmi, žijícími na ulici, nebo zůstat v Evropě a podporovat svou místní komunitu, nebo odjet do mírového tábora v Libanonu, svůj první krok můžete učinit právě na tomto portálu.

Práva občanů Evropské unie jsou chráněna Chartou základních práv EU. Portál zprostředkuje mladým lidem informace o jejich právech, ať již z pohledu spotřebitele, migranta nebo člena rodiny.

A pokud Vás ani výše uvedené informace neuspokojí, další sekce portálu přináší celosvětový rozměr svými odkazy na stránky o cestování a práci ve vzdálenějších končinách jako je Austrálie či Karibské moře.

Za pravidelnou aktualizaci Evropského portálu pro mládež za ČR odpovídá EURODESK – Evropská informační síť pro mládež, e-mail: luciej@adam.cz, www.eurodesk.cz.

Autor: Karel Karas - EURODESK

Přidáno: 14.02.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.