Evropský den jazyků - Speak Dating

Krátce, nezvykle a zábavně je možné si na Evropský den jazyků 26. září procvičit jazykové znalosti nebo vyzkoušet nový cizí jazyk cestou z práce nebo z nákupů. Během pěti až deseti minut se zájemci mohou posadit k učiteli cizího jazyka a popovídat si s ním v jeho řeči. Za svou snahu budou odměněni.

Pokud si vyzkouší alespoň dva cizí jazyky, dostanou se do slosování o knižní poukázky. Interaktivní výuku evropských jazyků – tzv. Speak dating - připravují evropské kulturní instituty a ambasády, Ústav jazykové a odborné přípravy UK a Dům zahraničních služeb ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice. Více informací na www.evropsky-den-jazyku.cz

Jazyky, které je možné vyzkoušet: angličtina, bulharština, čeština, estonština, francouzština, italština, litevština, lotyština, němčina, polština, portugalština, rumunština, španělština.

Účast je zdarma, bez předchozí registrace.

Akce se koná za laskavé podpory Paláce Lucerna dne 26.9. mezi 16 a 18 hod..

Instituce, které se na organizaci podílejí: British Council, Bulharský kulturní institut, Dům zahraničních služeb, Estonské velvyslanectví, Francouzský institut, Goethe Institut, Institut Cervantes, Italský kulturní institut, Polský institut, Portugalské centrum, Rakouské kulturní fórum, Rumunský kulturní institut, Ústav jazykové a odborné přípravy, Velvyslanectví Litevské republiky, Velvyslanectví lotyšské republiky, Zastoupení Evropské komise v České republice, Zastoupení Valonsko-Brusel v Praze.

Evropský den jazyků se každoročně slaví 26. září na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001. Cílem je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků, proto je ve 45 členských zemích Rady Evropy připravován zajímavý program.

Přidáno: 20.09.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.