Evropskou jazykovou cenu získali kreativní učitelé jazyků i zajímavé projekty

Osmý ročník konference Kreativně k jazykové výuce proběhl 24. září 2012 v pražské Malostranské besedě. Konference je již tradičním vyvrcholením udílení cen Evropské jazykové ceny Label. Tato iniciativa Evropské komise je v České republice zajišťována Domem zahraničních služeb ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Cílem konference pořádané v rámci oslav Evropského dne jazyků (26.9.) bylo představit širší pedagogické veřejnosti výjimečné a inovativní projekty a osobnosti jazykového vzdělávání v České republice. Ocenění si letos odneslo 5 inovativní projektů a 5 osobností jazykového vzdělávání (seznam projektů včetně anotací je přílohou tiskové zprávy).

Evropská jazyková cena Label podporuje inovativní aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, propaguje je mezi odbornou veřejností a snaží se inspirovat ostatní k zavádění takových aktivit do jazykové výuky. V České republice jsou nejlepší jazykové projekty oceňovány od roku 2002. V roce 2004 byla Evropská jazyková cena Label rozšířena o individuální ocenění - Evropský učitel jazyků roku, které lze udělit jakékoliv osobnosti působící v oblasti jazykového vzdělávání na jakémkoli typu vzdělávací instituce.

V letošním roce se do Evropské jazykové ceny Label přihlásilo 40 projektů a 29 osobností. Všechny žádosti prošly dvoukolovým hodnocením odborné poroty složené ze zástupců Domu zahraničních služeb, MŠMT a jazykových institutů. Oceněným předali zástupci Domu zahraničních služeb a MŠMT diplom i finanční ocenění, které mohou využít na další jazykové vzdělávání, rozvoj jazykové výuky nebo setkání s projektovými partnery.

Dům zahraničních služeb/Národní agentura pro evropské vzdělávací programy připravily pro letošní Evropský den jazyků také znalostní kvíz, určený zejména pro středoškolské studenty. Otázky z jazykové, kulturní, historické a zeměpisné oblasti jsou umístěny na webových stránkách: www.evropskydenjazyku.cz od 24. 9 do 7. 10. 2012. Všichni zájemci si mohou prostřednictvím 27 otázek otestovat své znalosti. Pro prvních 500 soutěžících, kteří v kvízu obstojí, jsou připraveny zajímavé ceny.

Přidáno: 26.09.2012, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.