Evropská Noc vědců dá prostor české vědě

Noc vědců, největší jednorázová akce na podporu vědy a techniky v ČR, která se v jeden večer roku koná na tisících míst po celé Evropské unii, se letos uskuteční 23. 9. Zveme Vás na tiskovou konferenci, jež se bude konat dne 15. 9. 2011 ve 13:00 v prostorách Zastoupení Evropské komise v ČR (Jungmannova 24, Praha 1).

„Noc vědců je rozsáhlé setkání veřejnosti s vědecko-výzkumnými pracovníky při společných aktivitách, které se koná po celé Evropě již od roku 2005 vždy zároveň v jediný den v roce, letos 23. září“, komentuje BarbNoc vědců 2009ora Černíková z Techmanie, která projekt pro ČR koordinuje. „Cílem této akce, která opět proběhne v řadě českých a moravských měst, je představit vědce veřejnosti jako obyčejné lidi, ukázat, že věda může být zábava, a přesvědčit návštěvníky, že možná i oni se mohou zkusit věnovat vědecké kariéře“, dodává Černíková.

Motto letošního ročníku zní: „Věda nám dává prostor“. Prostor dala Noci vědců letos například tato města: Praha, Plzeň, Brno, České Budějovice, Zlín, Liberec, Ondřejov, Zlín, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Žebrák, Jindřichův Hradec, Sezimovo Ústí, Most, Teplice, Rokycany, Přeštice, Pardubice, Hradec Králové, Prostějov, Jihlava, Ostrava a mnohá další.

Na všech těchto lokalitách se uskuteční populárně pojatá prezentace vědy a zejména jejich nositelů – vědeckých pracovníků. T

echmania Science Center v Plzni nabídne vědecko-technické show, nebo setkání s vědci od teoretických fyziků až po plastické chirurgy, Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy spustí historicky první digitální výstavu „T0“ (čas nula), České Budějovice čeká experimentální večer s pestrou paletou hudebních stylů, Brno se může těšit třeba na světelné efekty s plazmatem nebo na ukázky výzkumu nanotechnologií, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně návštěvníkům umožní praktické experimenty na vlas

tní nebezpečí či ukázky bojových technik studentů…

Bližší informace o programu a organizaci Noci vědců 2011 najdete na www.noc-vedcu.cz a budou také zveřejněny na zmíněné tiskové konferenci.

Vstup na všechny akce ve všech místech je zdarma.

Noc vědců 2010

Noc vědců na MENDELU

Pro širokou veřejnost bez rozdílu věku je v kampusu Mendelovy univerzity v Brně Černých Polích připraven pestrý program. Vědci z MENDELU si připravili celou řadu zajímavých ukázek, vědomostních soutěží, noční prohlídku Botanické zahrady a arboreta včetně skleníků s orchidejemi. V několika vystoupeních se představí i hudební těleso studentů Lesnické a dřevařské fakulty Trubači. Dopravní spojení je tramvají číslo 11 a 9, trolejbusovou linkou 25, 26 a autobusem číslo 66. Vstup do kampusu je z ulice Zemědělská a z ulice Třída generála Píky.

  • Prohlídka Botanické zahrady a arboreta včetně skleníků (18.00 až 24.00)
  • Nanočástice kolem nás (18.00 – 22.00) – návštěvníci se seznámí s jednoduchou přípravou nanočástic a dalšími souvisejícími jednoduchými pokusy.
  • Hravá chemie (18.00 – 20.30, 21.00 – 23.00)
  • Chemie ve filmu (18.00 – 24.00)
  • Chytré lego (18.00 – 24.00)
  • Zahradnické produkty jak je (ne)známe (18.00 – 24.00)
  • Je půdoznalec člověk, který sbírá na půdách staré věci? (18.00 – 23.00)
  • Historie vepsaná do půdy, aneb pedologie ve službách archeologie (18.00 – 23.00)
  • Bláto usvědčilo pachatele! – forézní pedologie (18.00 – 23.00)
  • Vystoupení Trubačů (18.00, 19.30, 21.00, 22.30)
Přidáno: 12.09.2011, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.