Erasmus+ je otevřen mnoha typům organizací pracujících s mládeží

Nový sedmiletý program EU Erasmus+ má zlepšit dovednosti a zaměstnatelnost a přispět k modernizaci vzdělávání a práce s mládeží. Navazuje na předcházející „Program celoživotního učení“ a program „Mládež v akci“ (2007-2013) a rozšiřuje možnosti zapojení. V programu mohou získat finanční podporu menší i větší projekty zaměřené na různorodé formy vzdělávání, praktické stáže a práci s mládeží. Všechny organizace působící v těchto oblastech najdou své místo v Erasmu+ a mohou získat finanční podporu. V letošním roce je na podporu Erasmus+ pro mládež v ČR vyčleněno 4 109 825,- EUR.

Jak se mohou organizace zapojit:

-    organizace působící v sektoru práce s mládeží mohou k 30. dubnu podat žádosti v rámci Klíčové akce 1 (mezinárodní Výměny mládeže, Evropská dobrovolná služba a Mobilita pracovníků s mládeží) a Klíčové akce 3 (Strukturovaný dialog)
-    do mezinárodní spolupráce Klíčová akce 2 (strategická partnerství) se mohou zapojit všechny typy organizací působící v oblasti vzdělávání a práce s mládeží v aktuálním termínu pro podání žádostí tedy k 30. dubnu 2014.

Dům zahraniční spolupráce, který je pověřenou národní agenturou pro Erasmus+, připravil v průběhu dubna pro zájemce, kteří chtějí podat žádost do 30. dubna 2014 semináře a konzultace na podporu při vyplňování žádostí o grant.

11.4. konzultační den v DZS, Praha,
12.4. seminář v DZS, Praha
14.4. seminář v DZS, Praha
16.4. seminář v DZS, Praha
17.4. workshop v Ostravě
22.4. seminář v DZS, Praha
23.4. seminář v DZS, Praha

Více informací o programu Erasmus+ včetně harmonogramu seminářů a možnostech konzultací zaměřených na podporu při vyplňování přihlášek naleznete na www.naerasmusplus.cz.

Přidáno: 03.04.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Tréninkový kurz Nenásilné komunikace v Turecku – nadšení i zklamání v jednom
Zajímáte se o vzdělávání v multikulturním prostředí? Náš externí spolupracovník Tomáš Kolomazník pro čtenáře Vzdělání.cz sepsal své postřehy z účasti na zahraničním tréninkovém kurzu tzv. nenásilné komunikace.…
Letní jazykové kurzy angličtiny – Spojte horké léto s osvěžujícím kurzem!
Máte během léta prázdniny nebo v práci více času? Využijte ho k intenzivnímu studiu angličtiny! Kdo dnes umí anglický jazyk, má otevřené dveře k práci i studiu v zahraničí nebo k lepší pracovní pozici. Neváhejte tedy a…