Ekonomické lyceum EDUCAnet Brno - první ekonomické studium pomocí IT technologií

EDUCAnet Brno - člen sítě středních škol, které nabízejí moderní standard výuky s maximálním zapojením IT, reagují na vývoj trhu práce novým oborem ekonomického lycea.  

V současné době je u zaměstnavatelů zájem hlavně o prakticky orientované absolventy, kteří ovládají jazyky, mají IT dovednosti a přehled v ekonomice. EDUCAnet Brno proto od příštího školního roku kromě oboru informační technologie nabídne studium i na ekonomickém lyceu, které připraví studenty na vysoké školy i do zaměstnání.

Také zde, stejně jako u dalších oborů na Střední odborné škole EDUCAnet Brno, budou stavět zejména na e-learningu. Studenti od počátku ve většině předmětů pracují na svém notebooku nebo iPadu. Díky tomu se IT dovednosti naučí mnohem efektivněji a mají přístup k mnoha atraktivním studijním materiálům. Ve výuce jsou dále používány moderní prvky výuky (Google+, Google Drive, YouTube, kancelářské pracovní nástroje Pages, Numbers, Keynote a mnoho dalšího). Veškeré informace o docházce i prospěchu jsou on-line přístupné rodičům a systém usnadňuje také komunikaci mezi studenty, učiteli a rodinou. 

Vyšší hodinové dotace jsou věnovány kromě IT také jazykům – anglický jazyk a konverzace 4 až 6 hodin týdně, druhý světový jazyk 3 hodiny týdně. Ekonomické předměty vyučují odborníci s praxí a zkušenostmi, které získali v oborech podnikání, finančnictví či veřejné správě.

Třídy jsou vybaveny audiovizuální technikou a interaktivní tabulí, zároveň zde není opomíjena ani stránka sportovního vyžití, k němuž patří například školní bazén.

Rád bych k nám pozval všechny zájemce, aby se osobně zastavili poznat naši školu, učitele, studenty, nadstandardní výuku a náš e-learningový systém. Určitě se mohou těšit na mnohem menší třídní kolektivy, než je běžné, a individuální přístup pedagogů. Také si vyslechneme jejich nápady a představy o studiu a pokusíme se je naplnit“, vzkázal budoucím studentům ředitel Střední odborné školy  EDUCAnet Brno, Robert Bednář.

Přidáno: 30.01.2014, Zdroj: EDUCAnet

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si