Ecomagination Challenge - soutěž v inovaci o 160 milionů euro

logo

- Soutěž v inovaci nazvaná „GE ecomagination Challenge: Powering the Grid“ se snaží najít nejlepší způsoby výroby, propojení a využití energie.

- Soutěžní kategorie: obnovitelné zdroje, elektrická síť a ekologické bydlení a stavby
- Své nápady mohou na stránkách www.ecomagination.com/challenge přihlašovat výzkumné ústavy, univerzity, firmy, ale i jednotlivci.

- Soutěž je podpořená částkou 160 milionů euro, která bude investována do dalšího výzkumu a rozvoje vybraných projektů

Praha, 12.srpna 2010 – Přesně před čtyřmi týdny vyzvala společnost GE (NYSE: GE) evropské výzkumné pracovníky, aby své technologické vynálezy přihlásili do soutěže inovací, která je podpořena částkou 160 milionů euro. Soutěž byla slavnostně zahájena 15. července ve výzkumném středisku společnosti GE v Mnichově.

Soutěž nazvaná „GE ecomagination Challenge: Powering the Grid“ potrvá celkem deset týdnů. Smyslem soutěže je objevit nejlepší nápady a technická řešení, která umožní dospět k inteligentnější, čistší a efektivnější elektrické rozvodné síti a která také přispějí k rychlejšímu přijetí technologií inteligentní sítě.  Cílem je také uvést tyto inovace co nejdříve do praxe.

Soutěž vyhlášená v rámci projektu ecomagination je největší soutěží svého druhu, jaká kdy byla vyhlášená.  Autor nápadu, který získá na webových stránkách nejvíce hlasů, vyhraje odměnu 50 000 USD. Odborná porota pak vybere pět vítězů, kteří získají částku 100 000 USD. Vybraní účastníci pak mohou dostat nabídku na obchodní partnerství s GE.

Současný stav přihlášek do soutěže:

Doposud přihlášená technická řešení mají opravdu široký záběr. Najdeme mezi nimi návod jak využívat energii mořských vln pomocí hydrauliky, turbínu odolnou vůči hurikánům nebo myšlenku solárních silnic. Mnoho doporučení směřuje ke zvýšení účinnosti elektrické sítě – např. instalace ultra-kondenzátorů, které by byly schopné řídit výkon obnovitelných zdrojů energie, nebo software, který by s pomocí sofistikovaných algoritmů dokázal využít data v reálném čase pro předpověď spotřeby energie v budoucnosti. Mezi přihlášenými nápady jsou i inteligentní adaptéry a vypínače, které by regulovaly energeticky náročné domácí spotřebiče a spolupracovaly s inteligentními elektroměry.

Z mapky je vidět, že se do soutěže „GE ecomagination Challenge: Powering the Grid“ už se svými nápady zapojili účastníci z celé Evropy. Česká a Slovenská Republika tvoří v tomto ohledu jedny z mála výjimek. Do dnešního dne se na stránkách GE ecomagination Challenge sešlo už přes tisíc (1022) přihlášených nápadů z více než 60 zemí světa. Pozadu rozhodně nezůstávají ani naši nejbližší sousedé: Německo – 10, Polsko – 5, Maďarsko – 7 přihlášených nápadů.

O společnosti GE

GE (NYSE: GE) je inovativní a diverzifikovaná technologická společnost, jež reaguje na nejpalčivější problémy současného světa. Společnost působí v široké škále odvětví od výroby leteckých motorů a elektřiny přes finanční služby, zdravotnictví až po televizní programy. Společnost působí ve více než stovce zemí a zaměstnává na 300 000 lidí po celém světě. Více informací najdete na internetových stránkách společnosti na adrese www.ge.com.

O iniciativě ecomagination

Společnost GE stojí v čele celosvětové změny ve výrobě, distribuci a využití energie. Ecomagination je iniciativa, jež usiluje o čistší energii – a to hned teď. Iniciativa byla spuštěna v roce 2005 a od té doby bylo na trh uvedeno na 90 produktů s certifikátem „ecomagination“. V roce 2009 dosáhl příjem z těchto produktů výše 18 miliard amerických dolarů. Společnost GE v prvních pěti letech investovala do iniciativy 5 miliard dolarů a zavázala se, že své investice do iniciativy zdvojnásobí a se svými partnery bude aktivně spolupracovat na urychlení nástupu nové éry inovace v energetice. Společnost přislíbila, že v následujících pěti letech investuje do výzkumu a vývoje dalších 10 miliard dolarů, zároveň hodlá zdvojnásobit svou energetickou účinnost a snížit jak emise skleníkových plynů, tak spotřebu vody. Soutěž GE ecomagination Challenge: Powering the Grid byla spuštěna v rámci iniciativy ecomagination a mezi její účastníky bude rozděleno 200 milionů amerických dolarů, jimiž bude podpořen vývoj elektrické sítě nové generace. Více informací najdete na webové stránce iniciativy ecomagination na adrese: http://ge.ecomagination.com/index.html.

Přidáno: 17.08.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.