EbookForum – literatura bez hranic

Rozčiluje vás už nabídka současného knižního trhu?
Možná vás při pohledu na police v knihkupectví už nejednou napadlo, že kdyby se vydavatelství přestala soustředit na komerční šlágry a své oblíbené spisovatele a místo toho se pídila po zajímavých novinkách, bylo by toho ke čtení mnohem více.

A pokud jste sami autoři a pokoušíte se (poněkud donkichotsky) proniknout do zaslíbené země vydávaných, nebo alespoň jednou vydaných autorů, tak moc dobře víte, jak nesnadná je to cesta. A určitě chováte podezření, o kolik by byla snazší, kdyby se vám dostávalo pořádných konexí (k čemu je talent bez známostí!).

S vývojem moderních technologií se však před poněkud frustrovanými autory i čtenáři otevírají cesty nové a, což je důležité, do značné míry oproštěné od finanční stránky věci.
Patří k nim nový portál pro literaturu, autory a čtenáře EbookForum.

Jak už název portálu napovídá, pěkně vázané knížky do knihovny v obýváku zde nedostanete. Získat ale můžete mnoho, především přístup k neustále se zvětšující elektronické databázi knih současné i klasické literatury, české i světové.

Jako autoři pak můžete zdarma elektronicky vydat své dílo. Jediné, co musíte udělat, je nahrát soubor s textem díla na stránky fóra, víc se už starat nemusíte. Pokud pro svou elektronickou knihu nemáte vybranou obálku, vytvoří ji vám administrátor. Vaše kniha se tak dostane ke čtenářské komunitě a vy (krom dobrého pocitu) získáte zpětnou vazbu (která může mít i podobu finanční podpory).

Jako čtenáři získáváte bezplatný přístup k celé databázi, můžete podle libosti stahovat a hodnotit knihy. Jako členové komunity literárních nadšenců tak máte možnost přímo pomáhat v rozvoji slibným autorům a motivovat je k další tvorbě – zpětnou vazbou i (rozhodnete-li se tak) finančním příspěvkem. Budete tak v přímém kontaktu se současnou autorskou tvorbou, což by se vám jinak dařilo jen s obtížemi.

Komunitu autorů a čtenářů propojuje rovněž literární magazín eBookEater, který přináší novinky ze současného literárního dění, uveřejňuje rozhovory s autory a pozvánky na různé literární akce.
Součástí portálu je i klasické diskuzní fórum.

Nevíte, jestli Vám online knihy budou vyhovovat? Vyzkoušejte to a uvidíte sami.

Přidáno: 29.06.2012, Zdroj: PR článek Autor: Tereza Dědinová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.