Dům zahraniční spolupráce ocenil nejlepší mezinárodní vzdělávací projekty

Dům zahraniční spolupráce udělil Pečeť kvality nejlepším mezinárodním projektům, které se zaměřují na zahraniční spolupráci nebo výjezdy za studiem a praxí. Tyto projekty byly financovány z ukončeného evropského Programu celoživotního učení a programu Mládež v akci. Tyto dva programy nyní nahradil jeden společný, a to program Erasmus+. Pečeť kvality je každoročně udělována ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. 

Cenu Pečeť kvality přebírá Mgr. et Mgr. Lucie Durcová, Masarykova UniverzitaLetošní předávání Pečetě kvality uvedl z pověření náměstkyně ministryně školství Dany Prudíkové ředitel odboru pro strategii a evropskou spolupráci Petr Černikovský. “Mezinárodní projekty jsou efektivní cesta jak velmi dobře rozvíjet kompetence pro všechny, kteří se chtějí učit.“ Vyzdvihl význam projektů Petr Černikovský a ocenil množství mezinárodních projektů a jejich pozitivní dopad jak ve formálním, tak neformálním vzdělávání.

Pečeť kvality Programu celoživotního učení byla v roce 2015 vyhlášena u podprogramů Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus a Grundtvig. Pečeť kvality programu Mládež v akci byla udělena za projekty mezinárodních výměn mládeže a mobilit pracovníků s mládeží.

Ocenění získaly tyto projekty:

  • Základní škola Jablůnkov za projekt Get More from Life
  • Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun za projekt Zemědělské podmínky v různých klimatických pásmech
  • Masarykova univerzita za Mobilitní projekty a podporu mobility osob se specifickými potřebami
  • Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko křesťanské pomoci v Praze za projekt Remembering Yesterday, Caring Today Training
  • JAHODA, o.p.s. za projekt Game of Life

Ocenění byla předávána na Valorizační konferenci, jejímž základním tématem bylo Umění žít spolu. Téma konference uvedla Blanka Říhová z Akademie věd České republiky ve svém příspěvku „Nesedávej, panenko v koutě, aneb k čemu jsou dobré zahraniční zkušenosti“. V rámci dopolední části v panelové diskuzi vystoupila ředitelka Domu zahraniční spolupráce Iva Tatarková. „Mobilita sama o sobě učí (nejen) mladé lidi žít v jiné kultuře, poznávat jazyk, cizí tradice, učí je žít společně s odlišnými kulturami.“, podotkla Iva Tatarková a zdůraznila také finanční podporu, která plyne na mezinárodní aktivity.

V letech 2007-2013 byly v ČR z Programu celoživotního učení poskytnuty granty v hodnotě 143 mil. eur, přičemž došlo k pravidelnému každoročnímu nárůstu rozpočtu. Aktuální program ERASMUS+ plánuje v letošním roce rozdělit téměř 35 mil. EUR.

DŮM ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která zajišťuje styky se zahraničními subjekty v oblasti školství a vzdělávání. Součástí DZS je také Národní agentura Erasmus+.

Více informací o aktivitách DZS je k dispozici na www.dzs.cz nebo www.naerasmusplus.cz.

Zdroj fotografie: www.dzs.cz

 

Přidáno: 16.11.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si