Dubnové akce v Brně, na kterých nesmíte chybět

Vzdělání

I když zima nestála za nic, usnulo město zimním spánkem a nic velkého se nedělo. Pokud už jste s prvním sluníčkem rozmrzli a nebaví vás jen sedět v knihovně, donekonečna pařit lasergame nebo nad pivem diskutovat o nesmrtelnosti brouka, vyrazte v Brně na jednu z celé řady chystaných kulturních a společenských akcí. Na jaře je čas se socializovat a bavit. Tak do toho!

7. 4. – 28. 5. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Už pošesté se to bude v dubnu a květnu ve vybraných brněnských kavárnách točit kolem divadla, improvizace a hudby místních souborů a skupin. Vstupné je dobrovolné a tím pádem jediné, co musíte pro jedinečný kulturní zážitek udělat, je dostavit se. Projekt, který vznikl na půdě Ústavu hudební vědy FF MU, si našel za pět let své existence řadu příznivců. V netradičním prostředí můžete každý rok vidět například Divadlo DNO, Divadlo Feste, Malé divadlo Kjógenu nebo Služebníky lorda Alfréda.

Více informací o akci najdete na: www.brnensky-lunapark.cz

14. 4. Kolej roku Light Show

V rámci každoroční soutěže o Kolej roku, kterou si volíte vy sami, se koná i populární Light show ve vybraných městech. Lasery a barevná světla vždy ozáří kolejní budovy a diváci jsou svědky strhující show se světelnými efekty. V loňském roce se uskutečnily tři podobné akce v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Letos je zveřejněna zatím jedna Light show v areálu kolejí VUT Pod Palackého vrchem v Brně. Program bude tentokrát probíhat i na druhé stage a v 19,30 vystoupí hvězdy večera – PSH. 

Více informací o akci najdete na: www.kolejroku.cz

14. - 18. 4. Setkání Encounter

V polovině dubna se můžete rovněž těšit už na 25. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol Encounter, který pravidelně probíhá v moravské metropoli. Ptáte se, proč by vás to mělo zajímat? Do Brna se totiž sjede 13 divadelních škol z 11 zemí světa a vedle vzájemného setkání, předávání zkušeností a pořádání workshopů budou mladí herci samozřejmě také vystupovat. Zúčastnit se můžete hlavního programu, v jehož rámci zazní hry v angličtině, polštině, češtině, ruštině nebo maďarštině. Navštívit můžete také Offprogram, který proběhne v budově JAMU zdarma. Účastníky setkání budete moci potkat i v ulicích města, kde sehrají pouliční divadlo.

Více informací o akci najdete na: encounter.cz

17. - 18. 4. Factory Fashion Market

Třetí dubnový víkend si užijí všichni milovníci módy a pěkných věcí, gurmány nevyjímaje. Šťastný třináctý ročník Factory Fashion Marketu se vrací do jedinčených prostor textilní továrny Vlněna a jeho součástí bude i nový program. Vedle zavedených značek z Brna i dalekého okolí se představí i nováčci v sekci Newcomers. Fashion Market se letos na jaře poprvé rozšíří také o Local Food Market, na kterém se budou prezentovat místní výrobci masných, vegetariánských i veganských pochutin.

Více informací o akci najdete na: FactoryFashionMarket

17. - 20. 4. Dny evropského filmu

Přehlídka současného evropského filmu už po dvaadvacáté zaplní česká a moravská kina. Ještě před tím než vstoupí do brněnské Scaly proběhne zahajovací týden ve třech pražských kinech. Posléze se přesune do ostatních měst ve formě Ozvěn. Těšit se můžete na film se zajímavým názvem Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě, český snímek Fotograf nebo film/dokument Třídní sraz o ženě, kterou spolužáci nepozvou na setkání po letech.

Více informací o akci najdete na: www.eurofilmfest.cz

30. 4. Čarodějáles

Jedna z věcí, kterou jinde nemají je brněnský Čarodějáles. Již tradiční City Rock Festival se jako vždy odehraje v přírodním areálu koupaliště Riviéra. Vzhledem k tomu, že tento den se pálí čarodějnice, nebude chybět i volba nejlepších čarodějnic. Na 8. ročníku akce vystoupí MIG 21, Tata Bojs, Horkýže Slíže, Vojtěch Dyk a B Side Band, XIII. Století a hvězdy večera Royal Republic ze Švédska.

Více informací o akci najdete na: www.carodejales.cz

Úvodní foto zdroj: www.istockphoto.com

Přidáno: 01.04.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.