Druhé kolo přijímacích zkoušek UWC běží v prostorách Prague College

PRAHA - Druhé kolo výběrového řízení mezinárodní sítě United World Colleges se koná ve dnech 17. a 18. března 2007 v prostorách Prague College, Polská 10, Praha 2 Vinohrady.

„Mám velkou radost, že mohu na půdě Prague College přivítat zástupce této školy, kterou jsem sám absolvoval,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College, která působí v České republice od roku 2004.

„Je pro nás vždy výhodou, když můžeme v zemích, kde organizujeme přijímací zkoušky, spolupracovat s bývalými absolventy, kteří nejlépe rozumí filozofii United World Colleges,“ říká Radomír Špok, předseda Sdružení UWC Czech National Committee.

Záměrem United World Colleges je podpora vzdělávání mladých lidí bez ohledu na rasu, náboženství a politické přesvědčení. Cílem je snaha o vytváření mezinárodního porozumění a spolupráce mezi státy a národy. Studeni, kteří budou vybráni, získávají stipendium.

Globální hnutí United World Colleges vzniklo v roce 1962 na základě myšlenek německého pedagoga Kurta Hahna, který věřil, že konfliktům a nepřátelství lze předejít vzájemným poznáváním a společným studiem mladých lidí. United World Colleges působí ve 12 zemích napříč kontinenty. Každý rok je na základě výběrového řízení vybráno ke studiu 1 200 studentů.

Novináři, kteří mají zájem o bližší informace, se mohou akreditovat na níže uvedených adresách. Dvoudenní přijímací řízení začíná vždy od 9.30 hodin.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.:  222 722 544, 222 722 545
fax:  222 718 813
e-mail: info@praguecollege.cz
web: www.praguecollege.cz

Přidáno: 09.03.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…