DOMINO – Celostátní přehlídka výukových objektů 2011

MŠMT ČR

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) vyhlásil 1. ročník celostátní přehlídky výukových objektů 2011 na podporu kreativity pedagogických pracovníků.

Digitální vzdělávací materiály se staly nedílnou součástí moderní výuky ve školách a jejich význam neustále roste. V rámci programu OPVK „EU peníze školám“ je do této oblasti nasměrováno více než 2 miliardy Kč.

"Vzdělávání v 21. století musí být jednoznačně spojeno s digitálními vzdělávacími materiál. Pokud totiž chceme být konkurenceschopní v mezinárodním srovnání, tak i náš vzdělávací systém musí sledovat a inspirovat se nejmodernějšími trendy. V tomto ohledu má u mě zelenou podpora kreativních učitelů, kteří se snaží iniciativně zlepšovat výukové materiály pro své žáky,“ uvedl k vyhlášení soutěže ministr Josef Dobeš.

Na mnoha školách vznikají inspirativní výukové materiály, kterými se školy a jejich autoři mohou pochlubit a které zároveň mohou být využity i jinými školami v rámci celé ČR.
NIDV se nejen touto soutěží opět vrací k tradici podporovat učitelskou kreativitu a spolupráci. Organizuje konference, workshopy a přehlídky, na kterých učitelé mohou prezentovat výsledky své práce a motivovat tak ostatní kolegy.                     
Do soutěže se mohou přihlásit pedagogičtí pracovníci škol a školských zařízení na území celé České republiky, s digitálním výukovým materiálem pro MŠ, ZŠ nebo SŠ včetně metodiky, pracovních listů i pomocných materiálů. Mezi soutěžní projekty budou zařazeny i výukové materiály pro domácí přípravu žáků.

Přihlášky se podávají prostřednictvím elektronické aplikace na adrese domino.nidv.cz, kde jsou také zveřejněny kompletní informace k této aktivitě.

Termín pro podání přihlášek je stanoven na 30. 10. 2011
Celostátní přehlídka proběhne v únoru 2012.
Bližší informace také najdete v elektronické podobě je ke stažení na tomto odkazu.

Přidáno: 06.10.2011, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.