Dokažte na letním táboře pro dospělé, co ve vás je

Vzdelani

Kdo říká, že tábory jsou jen pro děti? Když jste si mohli užít spoustu zábavy v lese mezi chatkami jako malí, můžete si tyto zážitky zopakovat i v dospělosti a prožít jedinečný týden daleko od poviností, starostí a města. K nám ještě všechny zahraniční táborové výstřelky nedorazili, přesto ale v nabídce táborů pro dospělé najdete zřejmě mnohem víc, než byste čekali. Nemusíte být v roli táborových vedoucích, abyste se na tábor mohli vrátit. Už i u nás existuje nabídka určená speciálně velkým táborníkům.

V party campu to prostě žije

Pokud si příliš nepotrpíte na disciplínu a chcete mít v létě klid od pevně nalinkovaného programu, je přesně pro vás určený party tábor pro dospělé. S ohledem na libovolnou konzumaci alkoholu je tento tábor určen jen starším 18 let. V party campu na vás čeká zábava, hry, zcela dobrovolný program a hlavně party. Budíček, rozcvička, snídaně i oběd jsou oproti běžnému dennímu režimu posunuty o 2 až 3 hodiny. Hlavní náplň dne začíná odpoledne, kdy se konají soutěže o poukazy na bar, které pozvolna přejdou do večerní party nebo koncertu.

Pro koho je party camp určen: pro lidi, kterým se kamarádi na léto rozjeli do světa, a ta správná parta se nesešla. Více o party kempech na: www.partycamp.cz

Obleč trenýrky, nazuj jarmilky

Na vlně obliby retra se svezli i organizátoři letních táborů pro dospělé a napadlo je uspořádat pravý pionýrský tábor. Pokud se odvážíte zúčastnit se tábora, který vás přenese v čase, čeká na vás typická atmosféra pionýráku. Ráno vás ze spánku vytrhne budíček, po kterém budete muset v typickém nátělníku a trenýrkách naběhnout na rozcvičku. První den vás bude čekat složení pionýrského slibu. Po absolvování pravého pionýrského tábora dostanete vlastní průkazku Svazu socialistické mládeže.

Pro koho je retro tábor určen: pro pamětníky i mladší ročníky, které chtějí poznat to, o čem doposud jenom slýchali.

Více na: www.akcickysro.cz

Tábor s trochou spíkování

Protože už jste dospělí, bude pro vás možná zajímavá nabídka tábora s trochou toho učení. Jazykové tábory jsou letní alternativou sezení v učebnách a jsou vhodné pro ‚studenty‘ ve věku od 15 do 70 let, a proto jsou tak oblíbené. Na takové tábory, převážně anglické, mohou vyrazit i lidé s nulovými znalostmi, kteří takto v jazycích možná také najdou zalíbení. Během týdenního pobytu v táboře probíhají pravidelné lekce doplněné o hry, soutěže a společenské večery. Konverzovat v angličtině se koneckonců dá i na pěší túře nebo u táboráku. Jazykové tábory nejčastěji pořádají samy jazykové školy, tudíž jde o skvělý způsob, jak si v krátkém čase výuku otestovat, než nastoupíte do podzimního semestru.

Pro koho je jazykový tábor určen: pro všechny s chutí učit se novým věcem, poznávat lidi se stejnými zájmy.

Zkuste třeba: www.perfect-world.cz/jazykove-tabory-plzen.php

V zahraničí už je možné všechno

Ani v nabídce táborů a kempů se ve světě meze nekladou, což nejlépe dokazuje výběr z nabídky amerických zážitkových táborů. Není problém se zúčastnit týdenního pobytu s rock'n'roll tématikou, kde vás místní hudební hvězdy budou učit hře na kytaru, hvězdným pohybům a správné rockerské image. Fantasy tábor splní všechny vaše touhy týkající se nošení kostýmů oblíbených postav z fantasy filmů a seriálů. Vesmírný tábor je zase koncipován jako týdenní výcvik kosmonautů před startem rakety. Pro milovníky historie se pořádá i výcvik gladiátorů, pro ostatní zase pokerový tábor nebo univerzita pro lovce duchů, kde vás seznámí s nejobvyklejšími typy duchů a způsobem jejich chytání.

Pro koho jsou tyto tábory určeny: pro blázny a nadšence

Zdroj fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 25.07.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.