Dobrý kůň

Untitled Document

Válka je vůl! Dejte šanci míru! Ani nevíte jak mi tyhle slogany lezly v šedesátých letech na nervy. Byla jsem v té době tak zaneprázdněná ve východní Asii- Kulturní revoluce, řádění Rudých Kmérů či válkou ve Vietnamu, že jsem nestačila zabránit vzniku velkého pacifistického hnutí. Toto mé selhání, mi v dalších desetiletích způsobilo velké pracovní problémy. Z této protiválečné generace vzešlo mnoho západních politiků, kteří několikrát zmařili moje úsilí.

Po letech paběrkování - Afganistán, Irák - Irán - se mi začalo dařit na počátku devadesátých let v Jugoslávii. Tam jsem pocítila stejnou sílu a moc jako v době Druhé světové války. Této energie jsem využila při posledních prezidentských volbách v USA. Začachrovala jsem pár hlasů na Floridě. Co bych si počala s tím ekologickým pacifistou Alem Gorem. Bush to je můj kůň, na tom teď jedu!

Ptáte se kdo jsem? To je přeci prosté! Jsem Smrt!

Autor: Josef Heindorfer - student kurzu Redaktor časopisu, Czech Press Grup.

Přidáno: 24.11.2003, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…