Dobrovolnictví v Nové škole - podpora žáků ze sociokulturně znevýhodněného prostředí

Nová školaNevládní nezisková organizace Nová škola hledá dobrovolníky pro práci s dětmi ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. Nábor dobrovolníků probíhá v budově Nové školy do 3. 11. 2006. Dobrovolnictví je forma individuální pomoci dětem zapojených do projektu Rozlety.

V projektu Rozlety pomáháme dětem z etnických menšin, cizincům a sociálně znevýhodněným, nejčastěji Romům, Ukrajincům, Vietnamcům a dětem z málo podnětného prostředí. Pracujeme se žáky základních škol od dvanácti let a se středoškoláky.

Hledáme současné i budoucí studenty pedagogických oborů, pedagogické pracovníky, studenty hledající praxi, nadšence z oboru a osoby se zájmem o naši cílovou skupinu. Dobrovolník obvykle pomáhá dítěti s přípravou do školy a s domácími úkoly, s doplňováním a opakováním učiva. S dítětem může trávit volný čas i jinak než učením. Našim dobrovolníkům nabízíme získání nových zkušeností, zaškolení a odborné vedení, účast na seminářích, anglickou konverzaci, knihovnu, přístup na internet, potvrzení o praxi a podporu organizace.

Podmínkou vstupu do dobrovolnického programu je studium nebo absolvování SŠ, VOŠ nebo VŠ, věk minimálně 15 let, zájem o práci se sociokulturně znevýhodněnými dětmi a 2-3 hodiny času týdně.

Nábor dobrovolníků probíhá v Nové škole do 3. 11. S každým zájemcem o dobrovolnictví vedeme pohovor zjišťující jeho motivaci, poté prochází výcvikem. Cílem výcviku je seznámit zájemce s problematikou, připravit ho na práci s dětmi a nabídnout mu pomoc a podporu. V případě zájmu o zapojení do programu se obraťte na Kateřinu Moravcovou: rozlety@novaskola.org, tel. 221 733 168.

Přidáno: 24.10.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…