Dobrá škola 21. století

Člověk v tísni

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vás u příležitosti 10 let své existence zve na společné setkání škol, neziskových organizací a odborníků v oblasti vzdělávání Dobrá škola 21. století.

Setkání se bude konat v pátek 2. 12. 2011 od 10.00 (registrace již od 9:30) do 15.00 hodin v prostorách Open Gate Boarding School v Babicích (Říčany u Prahy) a těšit se můžete na následující program:

• panelovou diskusi na téma Dobrá škola 21. století za účasti významných odborníků v oblasti vzdělávání - Jindřicha Kitzbergera, bývalého náměstka ministra školství, Jany Strakové z Ústavu výzkumu a rozvoje ve vzdělávání UK, Vladimíry Coufalové z České školní inspekce a dále ředitele Waldorfského lycea Ivana Smolky a Bohumila Zmrzlíka, ředitele ZŠ Mendelova v Karviné.
• „tržiště“ dobrých škol a zajímavých školních projektů a nápadů,
• pracovní workshopy na téma Dobrá škola.

Setkání je určeno vedení, pedagogům i žákům základních a středních škol z celé České republiky s cílem představení a sdílení zajímavých školních projektů a dalších aktivit, které pomáhají utvářet příznivé klima na českých školách, rozvíjejí potřebné znalosti a kompetence žáků a které se snaží být otevřené všem žákům bez rozdílu. Přihlásit se můžete na adrese varianty@clovekvtisni.cz.

V případě, že byste se chtěli zapojit přímo s vlastním školním projektem (současným i minulým) nebo prezentací vašich dlouhodobých snah při budování dobré školy, ať už v oblasti podpory rovných příležitostí, ochrany životního prostředí, občanské angažovanosti nebo globálního rozvojového vzdělávání ad., kontaktujte nás prosím na telefonním čísle (+420) 222 350 810.

Další informace k akci (dopravní spojení atd.) budou uveřejněny na www.varianty.cz do 15.11. Sledujte prosím naše stránky!

Přidáno: 15.11.2011, Zdroj: Člověk v tísni

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.