Do projektu EU peníze školám se již zapojilo 1500 škol

MŠMT ČR

Do projektu EU peníze školám , který mimopražským základním školám nabízí možnost získat s minimálními náklady a zanedbatelnou administrativou celkem 4,5 miliardy korun, se už přihlásilo 1500 škol a další přibývají.

Prvních 400 základních škol obdrží dotaci již koncem července.

Výzva EU peníze školám je financována z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Byla spuštěna 18. května 2010 a jejím cílem je dát základním školám sídlícím mimo Prahu možnost získat dotace například např. na zkvalitnění výuky matematiky, přírodních věd, cizích jazyků nebo čtenářské gramotnosti (další tematické okruhy naleznete zde: http://www.eupenizeskolam.cz/na-co-lze-ziskat-podporu). „Dotace Evropské unie provází mýtus, že podání žádosti musí být nutně složité a spojené s náročnou administrativou. V  případě EU peníze školám tomu tak není. Škola pouze vybere aktivity, na které chce získat dotaci, a ty se pak samy načtou do speciálního elektronického formuláře. Díky zjednodušenému procesu mohou být projekty z naší strany i rychle schváleny,“ vysvětluje ministryně školství Miroslava Kopicová.

90% žádostí je bez chyby

Jednoduchost a úspěšnost výzvy EU peníze školám dokládá také fakt, že od května, kdy se výzva rozběhla, se do projektu zapojilo již téměř 1500 škol. V systému Benefit 7 již žádost přes elektronický formulář podalo více než 400 základních škol a dalších 1000 žádostí je rozpracováno. 90 % všech doposud podaných žádostí je bez chyby. Navíc i v případě, že žadatel udělá formální chybu, není nic ztraceno – má možnost žádost opravit. Největší zájem mají školy o šablony v oblasti ICT, jazyků a přírodních oborů.

Velký podíl na zájmu o projekt má i bezplatná telefonická linka, kterou od začátku června využilo přes 500 volajících. Ani nezkušení žadatelé tedy nemusí využívat služeb poradenských firem a vše zvládnou sami.

Celý proces podání žádosti si pochvalují také samotné školy. Jana Krauseová ze Základní školy Broumovská v Liberci říká: „Vyplnění samotné šablony je velmi jednoduché, s tím jsme žádný problém neměli. Tady u nás šli všichni do projektu s nadšením, umožní nám totiž dopřát žákům kvalitnější zázemí pro vzdělávání. Získáme nejen lepší školní vybavení, ale budeme moci i dělit výuku, což povede k individuálnějšímu přístupu k žákům. Například při přírodovědných předmětech tedy budou žáci rozděleni na dvě skupiny a budou se tak moci více věnovat různým pokusům“.

Přidáno: 29.06.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Kateřina Böhmová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.