Do Prahy se chystají závodníci na vodních skútrech

P r a h a – V Praze na Vltavě bude v sobotu 28. srpna jedinečná příležitostí vidět vodní skútry v akci. Kvůli nepříznivým legislativním podmínkám jsou závody jedinou šancí pro domácí jezdce okusit českou vodu, po zbytek roku je to jinak všude na našem území zakázané. Po zastávkách v Chorvatsku, Slovinsku, Polsku a Rakousku se v Praze pojede pátý a závěrečný díl evropského poháru Alpe Adria Cup.

Kromě kompletní české scény se na startu pochopitelně ukáže i většina závodníků z evropské špičky a počet startujících bude po minulých dobře zvládnutých ročnících opět o něco vyšší. Na start se chystají třeba Lotyši, Britové, Chorvati, nebo jezdci z exotického Abu Dhabi. „Největší hvězdou, která k nám dorazí bude Kevin Reiterer, loňský evropský zázrak,“ říká Vašek Žáček, který celou akci do Čech přivezl. „Kevin na Mistrovství Světa v USA získal titul v pěti různých kategoriích a to je mu teprve 18 let,“ vysvětluje Žáček, který se sám závodu také zúčastní v nejatraktivnější kategorii freestyle.

Nejvíce z programu vyplní okruhové závody, které jsou vlastně jakýsi vodní motocross. V rámci soutěžního víkendu se jezdci představí hned v několika kategoriích v těchto rychlostních disciplínách i ve freestylu, který bude zlatým hřebem celého programu. Freestylisté běžně předvádějí se skútry ve vzduchu salta a výkruty, ale k vidění jsou i triky při kterých se celý skútr ponoří pod vodu. Naproti tomu rychlostní jezdci se snaží projet jako první cílem při okruhovém závodě plném zatáček vymezených bójkami.

Skútry se budou spouštět na vodu v areálu Žlutých lázní v Praze Podolí už v pátek odpoledne, kdy jsou naplánované volné tréninky, ty v sobotu plynule přejdou v ostré závody a v neděli pak pokračuje Grand Prix of Prague druhými soutěžními jízdami.

Grand Prix of Prague ještě doplní, stejně jako před rokem, freestyle fotbalový contest, který letos povýšil na historicky první Mistrovství Evropy tohoto progresivního sportu. Víkend bude mít tedy dva obrovské vrcholy, které nemají v České republice obdoby. Návštěvníci Žlutých lázní spatří to nejlepší co Evropa ve freestyle fotbale a vodních skútrech má. Na sobotní večer jsou pak na programu ještě koncerty několika kapel.

Přidáno: 26.08.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…