Dny studia v Americe zamíří do Ostravy, Brna a Prahy

Studenti všech stupňů studia, rodiče, ale i pedagogičtí a vědečtí pracovníci budou mít možnost získat podrobné informace o možnostech studijních a výzkumných pobytů v USA díky sérii informačních setkání, kterou pod názvem Dny studia v Americe připravila Komise J. W. Fulbrighta. Akce zahrnuté do série odstartují 17. a 18. října v Ostravě, 31. října a 1. listopadu se přesunou do Brna a vyvrcholí během Týdne mezinárodního vzdělávání 13. a 14. listopadu v Praze. Cílem pořadatelů je představit možnosti vzdělávacích pobytů v USA talentovaným studentům a vědcům z celé republiky.

Série zahrnuje přednášky o možnostech studia a výzkumu ve Spojených státech amerických včetně informací o stipendijních programech, individuální konzultace se zkušeným studijním poradcem sítě EducationUSA, setkání s absolventy Fulbrightova programu a workshop k přípravě úspěšné přihlášky.

Účast na všech akcích je bezplatná. Návštěvníci by se ovšem měli registrovat předem na e-mailové adrese advisor@fulbright.cz.
 
Informace o Dnech studia v Americe a kompletní program je k dispozici na stránce www.studujvamerice.cz

Série je připravena ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava, Americkou knihovnou InfoUSA Moravské zemské knihovny v Brně a Americkým centrem při Velvyslanectví USA v Praze.

Komise J. W. Fulbrighta vznikla v roce 1991 dohodou mezi vládami USA a ČR za účelem správy vládního Fulbrightova stipendijního programu v České republice. Součástí Komise je rovněž poradenské centrum EducationUSA nabízející beplatnou pomoc všem zájemcům o studium ve Spojených státech. Více informací o aktivitách Komise najdete na stránkách www.fulbright.cz.

Kontaktní osoba:
Jakub Tesař
Studijní poradce
Telefon: 222 718 452
E-mail: tesar@fulbright.cz

Přidáno: 09.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…