Dlouhodobý cyklus PANORÁMA: O čem psaly Učitelské listy

Učitelské listy– nový seriál na denně aktualisovaném webu www.ucitelske-listy.cz

Jedná se o dlouhodobý cyklus »oživených« článků z minulých ročníků Učitelských listů, které mohou buď znovu posloužit učitelům k současným problémům, nebo ukázat vývoj názorů a dokonce i témat. Uvidíte, že některé kdysi „žhavé“ problémy byly již vyřešeny, jiné přetrvávají až do současnosti. Učitelské listy se staly dokumentem snah o transformaci vzdělávání.

Věříme, že cyklus PANORÁMA vzbudí váš zájem a pozornost. Každý ročník bude uveden přehledem otázek a témat, kterými se zabýval, a následně budou 1x týdně v průběhu cca dvou měsíců zařazovány nejzajímavější »oživené« články. Na některé upozorníme alespoň citacemi ve vstupním článku. Přesné údaje o jejich zařazení můžete najít v tematické bibliografii (http://ucitelske-listy.cz/Bibliography/all.pdf).

Začali jsme prvním ročníkem (1993/1994). Zatím byly oživeny tyto články:

O čem psaly Učitelské listy ve školním roce 1993/1994 (J. Hrubá)
Otevřený dopis ministru Piťhovi (J. Kašová, F. Tomášek)
Slovní hodnocení může vrátit škole ztracený smysl (M. Dvořáková)
Jazyk se dá naučit i bez biflování gramatiky (I. Bozděchová, M. Pierce)
Známkovat - ano, či ne? (J. Skalková)
Jak se nám daří zvládat kritiku (A. Vališová)
Úvahy o kázni (J. Nováčková)
Úzkost ze zkoušení a školní dráha dítěte v režimu tradiční výuky (M. Havlínová)

KONTAKT, DALŠÍ INFORMACE, ZASÍLÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ, OBJEDNÁVKY:

UČITELSKÉ LISTY - redakce

Dolomitová 8, 159 00 Praha 5, tel./fax: 257 940 236, e-mail: redakce@ucitelske-listy.cz

web o změnách ve vzdělávání: www.ucitelske-listy.cz
- výběr článku z Učitelských listů + další tematicky tříděné články
- zajímavé tipy - zaujalo nás - pozvánky - nové knihy
- zásilkové knihkupectví - týdně aktualisovaná nabídka knih

Přidáno: 30.08.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…