Dlouho očekávaný Brisingr vtrhne na knižní pulty dříve, než jste čekali

FRAGMENT

Brisingr

Nakladatelství FRAGMENT s potěšením oznamuje českým a slovenským fanouškům fantasy série Odkaz Dračích jezdců, že horlivě sledovanou třetí část Brisingr najdou v knihkupectvích již 31. ledna 2009 oproti plánovanému 4. únoru.

Třetí díl „Odkazu Dračích jezdců“ Christophera Paolinoho vydalo americké nakladatelství Random House koncem září 2008. Česká premiéra byla naplánována na začátek února, ale nakladatelství Fragment se podařilo zkrátit termín už na konec ledna 2009.

Nedočkaví čtenáři se mohou začíst do dalšího příběhu, o Eragonovi a jeho věrné Safiře již o víkendu po vysvědčení. Mánie Brisingr vypukne poslední lednový den, v sobotu 31. 1. 2009.

Uvedení knihy na trh v Čechách je naplánováno na stejný den, jako na Slovensku. Nakladatelství Fragment očekává, že kniha způsobí fanouškovské šílenství, stejně, jako tomu bylo při uvedení titulu v USA. Během prvního dne se prodalo 550 000 výtisků! Celá série  „Odkaz Dračích jezdců“ má na kontě již více než 20 milionů výtisků po celém světě a mladý autor Christopher Paolini již v září loňského roku poslal vzkaz svým čtenářům, že se mu nepodařilo uzavřít příběh třetím dílem, a tak píše ještě čtvrtý.

„Pro nedočkavé zájemce a pro ty, kteří chtěli udělat někomu radost pod vánočním stromečkem, jsme připravili výhodné dárkové certifikáty. Touto cestou si první výtisky objednalo téměř 1000 čtenářů, kteří dostanou své knihy přímo od nakladatelství o dva dny dříve, než draci přistanou na pulty knihkupců.

Pro znalce předchozích dílů jsme připravili soutěž o knihu s originálním podpisem autora Christophera Paoliniho. Pravidla a soutěžní otázky najdete na stránkách www.brisingr.cz,“ uvedl PR manager nakladatelství FRAGMENT, Ing. Marek Maurer.

Je na co se těšit

Ve třetím díle série je očekáváno množství zvratů, odhalení tajemství i vyrovnávání účtů.

Anotace

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou.
Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil
a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…
Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr  je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor.
Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!

Formát 152x228, váz., 656 str., 499 Kč, pro čtenáře od 11 let
Z anglického originálu přeložila Mgr. Olga Zumrová

Knihu BRISINGR můžete vyhrát v soutěži pořádané serverem Vzdělání.CZ!

Přidáno: 26.01.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.