Diskutovat s 1, 2, 3 či 11 do Evropského parlamentu

Mladí lidé, zejména prvovoliči, mohou od konce března využívat šance, jak si ujasnit politický názor. Nezisková nestranná kampaň Vím, proč volím, jim totiž poskytuje příležitost mluvit přímo s kandidáty do Evropského parlamentu. Ti za nimi cestují po českých a moravských městech společně s hudebním festivalem Vím, proč volím On tour.

Kampaň Vím, proč volím, zaměřená právě na mladé lidi, se snaží poskytovat objektivní informace o kandidátech a jejich stranách. Volby do Evropského parlamentu, které v ČR proběhnou 23. – 24. května, se řadí mezi ty s nejnižší účastí. Organizátoři kampaně se rozhodli posílit informační kampaň i o formu multižánrového hudebního festivalu s diskuzemi kandidátů do Evropského parlamentu a o od konce března navštěvují menší města s nízkou volební účastí v Česku a snaží se informovat veřejnost.

Jana Votavová, manažerka kampaně, to komentuje takto: „ Naším cílem je seznámit mladé lidi nejen s průběhem a vlivem voleb, ale i s kandidáty. Chceme, aby si návštěvníci našich koncertů mohli udělat vlastní názor koho a proč volit ze všech 38 stran, které kandidují.“

Zástupci politických stran a uskupení se těchto aktivit účastní dle svých časových možností, jejich počet se tak s každou akcí mění. Otázky pro politiky mohli posílat i mladí online. Ty nyní zpracováváme a pošleme je všem kandidujícím stranám i hnutím k zodpovězení. Odpovědi budou zveřejněny na webových stránkách www.vimprocvolim.cz.

V současné době na tomto webu mohou nejen mladí lidé najít veškerý potřebný informační servis k účasti ve volbách, a to včetně informací o voličském průkazu či termínech spojených s volbami. Na webových stránkách www.vimprocvolim.cz naleznou zpracované profily všech stran, které vysílají do Evropského parlamentu své kandidáty. O všech těchto 38 subjektech tak lze vyčíst stručnou historii, charakteristiku strany a seznam kandidátů. To vše zpracované nezávislými odborníky. Nechybí samozřejmě ani termíny a místa dalších diskuzí či koncertů. „Občané velmi pozitivně kvitují informace na jednom místě, pomáhá jim to se lépe orientovat. Navíc jsme jediní, kdo zpracoval informace zcela o všech stranách“, dodávám Jana Votavová.

Pro větší motivaci k volební účasti slouží ambasadoři kampaně. Videa, na nichž tito lidé odpovídají o otázkách, které souvisí s EU, jsou umisťována na web i kanál Youtube a sociální sítě. Každý občan, který by se k tématu chtěl vyjádřit, nám může zaslat své vlastní video.

Festival Vím, proč volím On tour proběhne ještě 2. 5. v Třebíči, 3. 5. ve Znojmě, 7. 5. v Praze, 16. 5. v České Lípě a 17. 5. V Jičíně.
Kampaň Vím, proč volím a festival Vím, proč volím On tour pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Přidáno: 14.05.2014, Zdroj: Vím proč volím

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.