Díky evropské podpoře vzniká v Hradci nejmodernější jazykové centrum

Evropské vzdělávací centrumStudium jazyků s využitím té nejmodernější techniky začne od konce ledna sloužit více než dvěma tisícům studentů jazykové školy Evropské vzdělávací centrum v Hradci Králové. Tato škola se prostřednictvím finanční podpory z operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost Evropské unie stává jednou z technologicky nejlépe vybavených jazykových škol v kraji i v celé České republice. Škola tak během tohoto týdne dokončila první etapu profesního e-learningového jazykového centra, které si ve čtvrtek přijde prohlédnout hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

„Modernizovali jsme 12 učeben, které jsou nyní vybaveny digitálními tabulemi Cambridge. Ty jsou ideálním nástrojem při výuce jazyků a díky nim si mohou naši studenti probíranou látku zapamatovat až dvakrát lépe. Při výuce angličtiny, italštiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny bude sloužit také nové modernizované audio vybavení. Rozšiřuje se výpůjčková knihovna a především podpora na internetu, tzv. estudovna. Všichni naši studenti budou mít díky projektu snadný přístup ke všem výukovým programům: mohou tak využívat databázi slovníků, testů či poslechů,“ popsal některé z výhod modernizace školy její ředitel Tomáš Morávek.

Modernizace učeben je první etapou realizace projektu s podporou Evropské unie. Škola dále – ve druhé etapě - buduje především zázemí on-line jazyků: tím se z profesního e-learningového jazykového centra stane ideální nástroj k získání, rozšíření či doplnění odborné slovní zásoby cizího jazyka. Možnosti tohoto zázemí budou moci studenti využít v zaměstnání v cizině či při přípravě k odborné jazykové zkoušce. Centrum tak zajistí perfektní jazykovou výbavu pro profesionály z oblasti zdravotnictví, práva, gastronomie či bankovnictví.

Studium jazyka prostřednictvím e-learningu, tedy s maximálním využitím virtuálního prostředí, má přinést studentům – profesionálům řadu výhod. Zvýšením jazykových schopností českých profesionálů a rozšířením jejich profesního uplatnění mimo Českou republiku je oboustranně výhodné pro zemi žadatele i členské země Evropské unie.

„Vzniká vlastně nová elektronická jazyková škola zaměřená na studium lékařů, právníků, bankéřů ale také speciálních pedagogů či zdravotních sestřiček. Těm všem by mělo e-learningové jazykové centrum sloužit jako ideální prostředek pro zlepšení jejich jazykových schopností ve svém oboru. Zvýší tím také možnost získat případně zaměstnání v Unii či mezinárodně uznávaný certifikát z angličtiny. Na portálu studenti naleznou vedle klasických forem výuky zvukové nahrávky, testy a snadný kontakt se svým lektorem,“ doplnil ředitel Morávek.

Spolu se zpřístupněním výukových aplikací a knih v e-learningové knihovně dochází také k unikátnímu propojení denního a dálkového studia s možností každodenního kontaktu se školou či vyučujícími.

Jazyková škola Evropské vzdělávací centrum na modernizaci učeben a zřízení projektu on-line jazyky získalo z operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost celkem 6 milionů korun.

Nabídka jazykové školy:
Jazykové kurzy v Hradci Králové
Jazykové kurzy v Pardubicích
Jazykové kurzy v České Třebové
Jazykové kurzy v Poděbradech
Firemní jazykové kurzy
Pomaturitní studium angličtiny
SMS jazyky – revoluční metoda budování slovní zásoby
Cambridge zkoušky – za nejvýhodnější ceny 10 x ročně, FCE od 3.990,- korun

Přidáno: 21.06.2011, Zdroj: Evropské vzdělávací centrum

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.