Dětský den „Úsměv pro zdraví“ si připsal dva rekordy

Dětský den - rekord

Dva rekordy vytvořily děti na dětském dni „Úsměv pro zdraví“, jenž se uskutečnil v úterý 22. září během dopoledne na akci ONKO EUROPE PRAGUE ´09. Kromě rekordů se děti bavily u muzikálu a divadelního představení. Obrovský úspěch pak sklidil herec Václav Vydra, jenž s doprovodem přicválal do parku u Hotelu Praha na koni a v uniformě kavaleristy.

Dvě stě dětí prvního stupně ZŠ Na Hanspaulce stojí za zápisy do České knihy rekordů. Organizátoři akce pro ně nachystali 1000 černých nafukovacích balónků symbolizujících škodlivost kouření. Školáci měli za úkol je v co nejkratším čase pouze za pomoci vlastních těl zničit. To dokázali za pouhých 47.29 vteřiny. „Je to výzva pro všechny další školy, zda budou rychlejší a předstihnou nás. Doufáme, že je to bude inspirovat,“ prohlásil Dr. Tomáš Finger, generální ředitel společnosti Onkocet Europe o.p.s., která akci pořádala.

Dětský den, jenž moderovali Standa Hložek a Zuzana Viciaňová, však pro děti přichystal ještě další program. V rámci něho vystoupilo s muzikálem na téma Normální je Nekouřit divadlo Mazec, pro nejmenší bylo připravené loutkové divadlo a nechyběl ani indiánský kmen Pšito Oyate, který vztyčil v parku dvě teepee a vybal spoustu svých her, které si děti mohli vyzkoušet.

Ovšem největší vzruch do řad malých návštěvníků akce vnesl herec Václav Vydra. Ten s koňským doprovodem zavítal mezi děti a ty byly zcela unešené z možnosti posadit se do sedla a toužily se něco o koních dozvědět. „Na zájem jsme byli připravení. Děti milují zvířata a tohle je dobrá příležitost, jak je s koňmi seznámit,“ řekl s úsměvem Václav Vydra.

Dětský den „Úsměv pro zdraví“ proběhl v rámci akce ONKO EUROPE PRAGUE ´09, jež byla zakončena slavnostním galavečerem. Výtěžek z něho půjde na pokrytí nákladů spojených s celoroční činností neziskových organizací Onkocet Europe o.p.s, Válka a paměť o.p.s. a projektu Normální je nekouřit.

Dětský den Úsměv pro zdraví

Dětský den - Václav Vydra v sedle

Přidáno: 29.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.