Dětský den „Úsměv pro zdraví“ nabídne muzikál i rekordy

Praha, 1. 9. 2009 – Bohatý program je přichystán pro děti během dopoledne na akci ONKO EUROPE PRAGUE ´09. Zábavou je budou provázet moderátoři Standa Hložek a Zuzana Viciaňová. K vidění na dětském dni „Úsměv pro zdraví“ bude česko-slovenské loutkové divadlo, pohádkový muzikál i pokus o rekordy. To vše se uskuteční v parku u Hotelu Praha 22. září 2009.

Loutkové divadlo zavede nejmenší do pohádkového světa. Během této dobrodružné výpravy za princeznou, drakem i loupežníky, budou mít děti možnost slyšet také slovenštinu, se kterou se už tolik nepotkávají. „Doufáme, že naše česko-slovenská pohádka přispěje aspoň trochu k tomu, aby nám české děti začali opět rozumět,“ říká Vladimír Valovič, ředitel Slovenského institutu v Praze.
Ty o něco odrostlejší pak ocení vystoupení divadla Mazec. „Kdo nás už někdy viděl v akci, tak ví, že se může těšit na samá překvapení,“ slibuje principálka scény Bibi Marešová a dodává: „Písničky jsou svižné, vtipné, moderní a při jejich poslechu vám začne poskakovat noha do rytmu.“

Mazec chystá pro dětský den speciální pohádkový muzikál – NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT. Jeho úkolem je hlavně prevence proti kouření. „Zkrátka úkolem hry je, aby děti a lidi vůbec kouřit nezačali a ti, co kouří, aby po zhlédnutí našeho muzikálu urychleně přestali. Zkrátka už ani šluka!“ komentuje poslední kousek z repertoáru vedoucí souboru. Námět na netradiční výchovný muzikál vyšel z pera někdejšího ministra školství Mgr. Eduarda Zemana.

Sotva si děti dozpívají, čeká je vrchol dopoledne a tím bude pokus o zápis do knihy rekordů. Vlastně si organizátoři slibují, že by mohly vzniknout rekordy dva. Vytvořit by je mělo dvě stě dětí, které budou mít za úkol zničit v co nejkratším čase tisíc balónků.

„Určitě to bude pořádný hukot a půjde to velmi rychle,“ myslí si Luboš Rafaj z agentury Dobrý den, která bude na vytvoření rekordů dohlížet, a dodává: „Pokud dáte dětem takovýto podnět, tak je to vždycky pěkný cvrkot.“

To je však jen zlomek z toho, co na příchozí v hotelovém parku čeká.  V uniformě kavaleristy přijede s pěti koňmi Václav Vydra. Objeví se zde také indiánský kmen Pšito Oyate, který zde vztyčí dvě teepee a vybalí spoustu svých her, které si děti budou moci vyzkoušet.

Dětský den „Úsměv pro zdraví“ proběhne v rámci akce ONKO EUROPE PRAGUE ´09, která bude zakončena slavnostním galavečerem v Hotelu Praha. Výtěžek z něho půjde na pokrytí nákladů spojených s celoroční činností neziskových organizací Onkocet Europe o.p.s., Válka a paměť o.p.s. a projektů Normální je nekouřit.

Přidáno: 07.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.