Dětský den na Bobové dráze Prosek – zábava pro každého!

bobová dráha Prosek

Bobová dráha Prosek s celoročním provozem, první a jediná bobovka v Praze, připravila na sobotu 30. května bohatý program pro malé i velké. Děti si budou moci užít skákací hrad, různé hry, soutěže, hlavolamy a další aktivity. Úspěšní i neúspěšní budou odměněni drobnými dárky, sladkostmi a hlavně volnými jízdami na bobovce. Pro rodiče, zejména maminky, je v areálu Bobové dráhy Prosek připravena výuka přípravy kávy. Pod dohledem odborníka si budou moci vyzkoušet přípravu oblíbeného latte nebo cappuccina a potom si ho rovnou i vychutnat. V sobotu 30. května od 10:30 do 16:30 nabízí Bobová dráha Prosek zábavu pro všechny!

Adrenalin nabízí návštěvníkům v areálu Bobové dráhy Prosek samotná bobovka i lanová skluzavka. Ti kurážnější se mohou svézt v horolezeckém sedáku na 180 metrů dlouhé skluzavce s převýšením 45 metrů. Na konci dráhy je pak čekají ještě lanové překážky sedm metrů nad zemí, kde si mohou dokonale prozkoušet vlastní obratnost. Opět jedině s horolezeckým jištěním. Méně odvážným je určena bobová dráha, kde jim rychlost, kterou naberou na speciálním bobu v plechovém korytě, vtipně změří radar v její spodní části. bobová dráha ProsekRychlost bobu je samozřejmě regulovatelná brzdou, která je konstruována tak, že pokud se bobistům samotným vzrušením vysmekne, bob začne automaticky brzdit. Dráha je dlouhá téměř 1 km s celkovým převýšením 50 metrů. Atraktivní je i profil trati, který obsahuje 720 stupňové zatáčky, osmičku, „hup“ a další vychytávky. Dráha je naprosto bezpečná a bez doprovodu rodičů na ni mohou jezdit děti od 8 let. Mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu.

Bobová dráha se snaží maximálně vyjít vstříc potřebám rodičů s malými dětmi a zpříjemnit jim pobyt v areálu zatímco si jejich starší ratolesti užívají jízdu na bobu, dovádí na v dětském koutku nebo na hřišti. Proto je zde otevřena přebalovací místnost pro maminky s batolaty, která jim nabízí plně vybavené zázemí a komfort.  V areálu Bobové dráhy je návštěvníkům k dispozici také restaurace se zimní zahradou a terasou s celkovou kapacitou 200 míst. V její nabídce najdete výtečné pizzy a široký sortiment lákavých pochoutek z grilu. Dospělí si mohou objednat k chutnému jídlu i plzeňské pivo. Z terasy je jedinečný výhled na panorama Prahy, okolní les, vinici a samozřejmě i bobovou dráhu, která je pro večerní jízdy výborně osvětlena.

O bobové dráze

Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 1 km, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost téměř 60 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720 stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Boby jsou vybaveny velice účinnou brzdou, která je schopna bob zastavit i při maximální rychlosti na několika málo metrech. Bobová dráha na Proseku splňuje všechny bezpečnostní normy i opatření požadovaná výrobcem Josef Wiegand, GMBH, který podobné dráhy dodává do stovek areálů po celém světě.

Na dráze mohou bez doprovodu rodičů jezdit děti od 8 let, mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Pro děti do 12 let provozovatel doporučuje bezpečnostní helmu, kterou půjčuje zdarma. Otevřeno je denně od 12 do 20 hodin, o víkendech a svátcích dokonce až do 22 hodin, od 1. května denně 10 – 22 hodin.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

Přidáno: 27.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.