Desatero MŠMT k sexuální výchově

MŠMT ČR

1.       Nic neměníme. Sexuální výchova se bude na školách vyučovat dále, jako doposud.

2.       Sexuální výchova se vyučuje a bude vyučovat v celé škále předmětů (Člověk a jeho svět, Výchova ke zdraví, Rodinná výchova, Občanská výchova, Přírodopis, Biologie).

3.       Rodina je prvním místem, kde se žák  dozvídá o sexu. Vztah matky a otce, hierarchie, rodinné vztahy, to vše také patří k sexuální  výchově.

4.       Učitel je  po rodině další osobou, která má  žáka o vztazích a sexualitě poučit.  Sex  je důležitou součástí života každého z nás.

5.       Distancujeme se od  „sexuálního businessu“. Naším cílem je pomáhat školám, žákům a studentům, ne  soukromým firmám.

6.       Chceme bránit  zneužívání žáků a studentů soukromými firmami, které se všemi prostředky snaží získat  přístup do škol.

7.        Peníze, které chtějí soukromé firmy získat ze školství skrze výuku sexuální výchovy,  mají lepší využití (platy učitelů, zlepšení podmínek výuky…).

8.       Jsme otevřeni  různým názorům na výuku sexuální výchovy.   Zrušili jsme příručku o sexuální výchově jako povinnou.  Necháváme ale na školách, jestli ji použijí či ne.

9.       Učitelé  jsou ti, kdo rozhodnou, ne soukromé firmy. Jestli je příručka tak skvělá, jak o ní její autoři hovoří, pak ji jistě školy k výuce použijí.

10.    Ministerstvo  školství, v tomto ohledu,  nenavazuje  na  aktivity ministra Lišky a nepodléhá lobbingu.

Přidáno: 29.09.2011, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.