Desatero: Jak správně vybrat pomaturitní studium?

Jazyková škola SPĚVÁČEKRozhodli jste se, že v nadcházejícím školním roce se budete věnovat pomaturitnímu studiu jazyků, ale nevíte, jak si vybrat z nabídky škol? Na základě dlouholeté zkušenosti jsme připravili DESATERO doporučení, která vám pomohou lépe se v nabídce pomaturitního studia zorientovat.

Dříve, než se pustíte do čtení desatera, přijměte naše pozvání do pomaturitního studia jazykové školy Spěváček, kde se uvedenými doporučeními vždy řídíme.

DESATERO POMATURITNÍHO STUDIA

1+ PŘIMĚŘENÁ CENA
Nepřeplácejte ani příliš nešetřete. Dobrá cena přiměřeně zohledňuje náklady studia. Tvrzení „Čím dražší cena, tím lepší studium.“ neplatí vždy. Vysokou cenou často platíte především drahou značku školy. Nízké školné naopak naznačuje, že škola na výuce šetří. Raději proto nevolte nejnižší nabídku. Optimální cena se liší podle regionu. Nejvyšší je v Praze. Dle našich zkušeností by se letos měla pohybovat v rozmezí 25 000 – 30 000 Kč.

2+ PROFESIONÁLNÍ ÚROVEŇ VÝUKY
O tom, co se v pomaturitním studiu naučíte, rozhodne úroveň výuky. Vyžádejte si informace o kvalifikaci lektorů a používané metodice. Dobrou příležitostí, jak poznat úroveň výuky, je osobní návštěva školy v rámci dne otevřených dveří.

3+ INTENZIVNÍ KURZY
Kupujte plnou výbavu. Pomaturitní studium musí být intenzivní a pokrýt celý školní rok. Počet vašich spolužáků přímo ovlivní intenzitu výuky. Nedoporučujeme studium ve třídách s více než 13 studenty. Pozor na kurzy, které končí dříve než 30.6.2008.

4+ OTEVŘENÝ PŘÍSTUP
Hledejte školu, která s vámi bude jednat jako s rovným partnerem. Poskytuje škola vrácení školného v případě přijetí na VŠ? Máte možnost poznat školu v rámci dne otevřených dveří? Uplatňuje škola vůči studentům vysokoškolský přístup? Zkuste najít odpovědi dříve, než se přihlásíte.

5+ ZAMĚŘENÍ NA ZKOUŠKY
Stanovte si jasný cíl. Složení mezinárodně uznávaných zkoušek na konci studia podpoří vaši motivaci a certifikát využijete v budoucí kariéře. Ujistěte se, že učebnice v pomaturitním studiu přímo vedou k dané zkoušce a že škola podpoří vaši motivaci slevou za úspěšné složení zkoušky.

6+ JISTOTA JE JISTOTA
Důvěřujte ale prověřujte. Profesionální internetová prezentace ještě není zárukou kvalitního studia. Snažte se získat referenci od některého z bývalých studentů nebo školu navštivte osobně v rámci dne otevřených dveří.

7+ MODERNÍ METODY
Nespokojte se jen s papírovou učebnicí. Při výuce nesmí chybět multimédia, video-projektor, internet a e-learning. Zeptejte se školy, zda je lektoři při výuce používají.

8+ DOBRÉ ZÁZEMÍ
Myslete na své pohodlí. Rok je dlouhá doba a proto i dobře vybavené učebny s pohodlnými židlemi a velkou tabulí, počítače s připojením na internet nebo WIFI pokrytí hrají důležitou roli.

9+ ZÁBAVA NIKOLI NA POSLEDNÍM MÍSTĚ
Výuka vás musí bavit. Nezábavná výuka nemotivuje ke studiu. Střídání lektorů, použití moderních metod a doplňkové aktivity, to vše může výuku zpestřit.

10+ TÍM TO NEKONČÍ
Hledejte další výhody. S pomaturitním studiem, které splňuje předchozích 9 kritérií, budete spokojeni. Pokud se ale stále nemůžete rozhodnout, porovnávejte další výhody, které školy poskytují. Pro srovnání vám doporučujeme použít seznam výhod pomaturitního studia Jazykové školy Spěváček.

S využitím našich dlouholetých zkušeností s pomaturitní výukou jsme pro vás připravili tento text a doufáme, že vám pomůže při vašem rozhodování.

Máte-li zájem osobně si promluvit s lektory pomaturitního studia a zeptat se na cokoli, co vás o studiu zajímá, přijměte pozvání na den otevřených dveří pomaturitního studia 26. 8. 2008. Setkání se koná na adrese naší školy nám. Na Santince 2, Praha 6, od 9.00 do 12.00 hodin. Termín pro září zveřejníme na stránkách jazykové školy.

Jazyková škola Spěváček
www.jazykovka.info

Přidáno: 11.08.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.