Děkanem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je opět Pavel Kovář

Děkanem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy bude i v příštím volebním období profesor Pavel Kovář.

Praha, 11. listopadu - Do čela školy ho dnes velkým poměrem hlasů zvolil akademický senát fakulty. O post děkana se ucházeli dva kandidáti, profesor Kovář získal dvacet dva z osmadvaceti možných hlasů senátorů a porazil už v prvním kole svého protikandidáta profesora Petra Horáka.

V nadcházejícím funkčním období by chtěl pokračovat v budování moderní a silné fakulty s velkým důrazem na vědu a výzkum. "Navážu na změny, které jsem před třemi lety začal, a ještě více se soustředím na podporu nejrychleji se rozvíjejících a nových mezioborových vědeckých témat. Fakulta má na to směřovat k naplnění pojmu Research Faculty a věřím, že v tom získá konkrétní zázemí i ze strany univerzity jako celku.", řekl ke svému znovuzvolení.

Třiapadesátiletý profesor Kovář vystudoval obor biologie se zaměřením na geobotaniku na PřF UK. Jeho domovským pracovištěm je katedra botaniky, na PřF UK působí od roku 1990. Je ženatý, má dvě děti.

Přírodovědecká fakulta byla založena v roce 1920 a patří mezi největší fakulty Univerzity Karlovy. V současnosti má asi 700 zaměstnanců a téměř 4500 studentů v oborech odborných i učitelských. Poskytuje vzdělání v pěti oblastech přírodních věd - biologii, chemii, geografii, geologii. Zabývá se dále také životním prostředím a jeho ochranou a obnovou. Ve všech těchto oblastech řeší i závažné výzkumné úkoly a může se pochlubit vědci špičkové světové úrovně.

Přidáno: 14.11.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.