Další nevšední začátek studia na PEF

PEF MZLU - logo

(21. 9. 2009, Brno) Na Provozně ekonomické fakultě (PEF) se uskutečnil již třetí ročník přivítání nových studentů zvaný Prvákoviny. Dvoudenní akce umožnila studentům prvních ročníků nevšední a zábavnou formou poznat nejen prostředí vysoké školy, ale také své budoucí spolužáky, se kterými se budou setkávat při svých studiích. Pro téměř 400 účastníků byl připraven již tradičně program plný překvapení.

„Snažíme se studentům zpříjemnit hned první okamžiky na vysoké škole, které bývají právě ty nejtěžší“, uvádí hlavní organizátor akce Martin Mádle. Letošní program Prvákovin byl tvořen tak, aby si každý účastník přišel na své. Studenti byli nejdříve oficiálně přivítáni a informování o průběhu studia při tzv. úvodu do studia. „Prváci byli následně rozděleni do skupin podle oborů, každou skupinu vedl jeden student vyššího ročníku, který poskytoval informace z první ruky a zároveň byl celodenním průvodcem“, vysvětluje Mádle.

Kromě tradičního programu v podobě prohlídky samotného areálu univerzity, univerzitního arboreta a areálu kolejí Jana Ámose Komenského, bylo pro studenty tento rok přichystáno mnoho překvapení. „Vždy se snažíme program nějak obohatit. PEF MZLU - PrvákovinyTento rok jsme pro studenty kromě tvorby předplacených průkazů na MHD připravili večer plný zábavných seznamovacích her“, popisuje letošní ročník Mádle. Večerní program pokračoval až do ranních hodin v centru města Brna. „Čekal jsem obyčejnou akci, ale Prvákoviny předčily moje očekávání!“ komentuje při večerním programu nastupující student Petr. „Měl jsem celkem strach z nových lidí a z nové školy vůbec, ale po této zkušenosti se do svého prvního semestru dokonce těším“, dodává.

„Jde nám především o to, aby se zde studenti při studiu cítili dobře, a takto navázané neformální vztahy mohou studentům v začátku studia velmi pomoci“, zdůraznil Mádle. Akci organizovalo PR oddělení PEF ve spolupráci se Studentskou unii PEF. Partnery projektu byly Starobrněnská večerní škola a Hitrádio Magic Brno.

www.pef.mendelu.cz

Přidáno: 21.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.