Další den otevřených dveří

Soukromé gymnázium Havířov - logo

Havířov, 16. listopadu 2009 – Druhý z celkem pěti  dní otevřených dveří připravily pro všechny zájemce Soukromé gymnázium a Střední zdravotnická škola Havířov. Od 11 do 16 hodin si mohou návštěvníci 18. listopadu 2009 nejen prohlédnout tuto bezbariérovou školu, ale dokonce i nahlédnout do vyučování. Další podobnou příležitost seznámit se s rodinným prostředím a atmosférou školy budou mít ještě letos 1. prosince a v příštím roce pak 8.  a 23. ledna. Soukromé gymnázium HavířovPodívat se do školy mohou zájemci ale i kdykoli jindy, pokud předem zavolají.

Na zdejší Střední zdravotnické škole si žáci volí ze tří atraktivních oborů. „Nejlepší uplatnění na trhu práce mají absolventi tříletého denního studia oboru ošetřovatel, ošetřovatelka,“ uvedl ředitel školy Josef Grochovský. Čtyřleté denní studium sociální péče- pečovatelská činnost určené žákům 9. tříd je dalším z oborů těšících se velkému zájmu zaměstnavatelů. Tento obor  mohou zájemci studovat na SZŠ i dálkově, formou konzultací při zaměstnání.  
„Na Soukromém gymnáziu mohou žáci sedmých nebo devátých tříd základní školy studovat v šestiletém či čtyřletém denní studiu. I toto dálkové studium tu probíhá formou konzultací a má podobu čtyřletého maturitního studia při zaměstnání,“ dodal Grochovský.


Škola byla založena v roce 1991 zřizovatelkou Pěvou Žaludovou jako jedna z prvních soukromých škol v regionu. Nyní sídlí v moderní bezbariérové budově v Havířově-Šumbarku a má dvě části – gymnázium a střední zdravotnickou školu. Škola je držitelkou certifikátu kvality a je pro ni typický mimo jiné výrazně nižší počet žáků ve třídách než na školách obdobného typu obvyklé. Svým žákům také nabízí celou řadu nadstandardů. Na této škole učí řada dobrých pedagogů. Výtvarnou výchovu a dějiny umění tu vyučuje docent Otta Dedek, který byl letos oceněn jako Osobnost kultury 2009 města Havířova. Na angličtinu tu mají rodilé mluvčí. Jedním z nich je Skot Graham C. Gibson, který kromě angličtiny učí Čechy i skotským tancům. Více na www.sgymha.cz.

Text a foto: Hana Jenčová

Přidáno: 19.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Hana Jenčová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.