Cyklomaraton Tour hlásí novinky!

Cyklomaraton Tour

Kromě mnoha technických inovací v pravidlech se podařilo ambiciózní sérii závodů na horských kolech Cyklomaraton Tour získat celý Český pohár v ½ maratonu včetně závěrečného mistrovství republiky. „Máme velikou radost, že se to povedlo a můžeme v roce 2009 nabídnout našim závodníkům další atraktivní výzvu navíc.“ Pochvaluje si ředitel celé série Tomáš Pavel.

Série Cyklomaraton Tour se z loňských šesti závodů rozšířila na jedenáct a každý se vztahuje k jednomu krajskému městu, výjimkou je jen závod Okolobratislavy, který se pojede 1. května z předměstí hlavního města Slovenska.

„Snažili jsme se letos zajistit nadstandardní servis pro všechny účastníky. Registrovat se mohou na všechny závody už dnes prostřednictvím webu cyklomaratontour.cz, kde najdou také veškeré informace o závodech a později i GPS mapy všech tratí. Znamená to, že majitelé GPS přístrojů si mohou kdykoliv trať projet, nebo při závodě kontrolovat v jaké části se zrovna nachází a jak daleko to ještě mají do cíle.“ Popisuje Tomáš Pavel jednu z technických novinek. „Startovné je velmi nízké, pouhých 300 Kč!“ Připomíná Pavel jedno z největších lákadel pro amatérské cyklisty.

Kromě levného startovného závodníky snad přilákají i atraktivní místa, na kterých se bude závodit. Závody se pojedou zpravidla o nedělích, takže mají závodníci dostatek času se třeba už den předem dostat ke startu. Registrace, pak začíná vždy v den závodu od 8 hodin a je velmi rychlá. Startovní čísla jsou stejně jako minulý rok opatřena jednorázovým čipem, na který se neplatí žádná záloha. Do startovní tašky pak dostanou dárky od sponzorů a upomínkový předmět s logem závodu.

Závod je jako vždy rozdělen na dvě části - dlouhou a kratší trať, na té delší se pak v sedmi městech bude bojovat o body do Českého poháru v ½ maratonu. Letos budou pohárové závody Okolobudějc, Okololiberce, Okoloplzně, Okolohradce, Okolozlína, Okoloostravy a Okoloprahy.

Díky zrušení kategorie elite mohou o tučné prize money bojovat úplně všichni, dostane je pět absolutně nejlepších jezdců na dlouhé trati. Další ceny budou stejně jako minulý rok velmi hodnotné a všichni výherci dostanou originální medaili. Po závodě si navíc každý účastník může z webu série stáhnout úplně zdarma své fotky od oficiálního fotografa Petra Hrůši.

Cyklomaraton Tour začíná na Hluboké

Letošní sezóna začne už v sobotu 18. dubna závodem Xterra MTB Rallye Vltava, který se pojede jako Radegast Birell Okolobudějc. Start závodu se z centra Českých Budějovic odstěhuje do překrásné Hluboké nad Vltavou. Cyklomaraton TourZávodníci už měli možnost trať poznat v minulém roce, kdy tento okruh dlouhý 28 km poblíž pohádkového zámku Hluboká vznikl. Závod bude zároveň prvním podnikem Českého poháru v ½ maratonu i prologem triatlonové Xterra Czech Tour. Kdo pojede okruh dvakrát bude mít v nohách 56 km a bude bodovat ve stoprocentní výši do žebříčku Cyklomaraton Tour. Centrum závodu poskytne Sporthotel Barborka, kde se mohou zároveň závodníci před závodem za příznivé ceny ubytovat.

Samozřejmostí bude i na Hluboké závod pro děti do 15 let, pro které je letos poprvé připravena celá série s bodovým pořadím a maskotem v podobě opičky Pumpičky. Zároveň bude pro děti připraven doprovodný program.

Kalendář Cyklomaraton Tour 2009:
18. 4. Okolobudějc
1. 5. Okolobratislavy
17. 5. Okolopardubic
24. 5. Okololiberce
7. 6. Okolohradce
19. 7. Okoloústí
26. 7. Okoloplzně
9. 8. Okoloostravy
23. 8. Okolobrna
6. 9. Okoloprahy
4. 10. Okolozlína

Veškeré informace najdete na novém webu www.cyklomaratontour.cz!

Přidáno: 09.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.