Cyklomaraton Tour 2009!

Už v sobotu 18. dubna startuje v 11:00 letošní série pro cyklistické amatéry Cyklomaraton Tour. Prvním závodem bude jihočeský Radegast Birell Okolobudějc, jehož start se z centra Českých Budějovic odstěhuje do Hluboké nad Vltavou ke sporthotelu Barborka.

Na závodníky se těší trať oblíbené Twin Xterra MTB Rallye Vltava, která je dlouhá 50 km a letos se pojede i jako první díl Českého poháru v půl maratónu. Další možností je sprint závod na trati dlouhé jen 25 km vhodný i pro naprosté začátečníky. Do Cyklomaraton Tour se budou započítávat také dětské závody, které startují v areálu sport hotelu po startu dospělých.

Startovné je na všechny závody pod hlavičkou Cyklomaraton Tour jen 300 Kč a pokud jej zájemci zaplatí do pátku 10. dubna, dostanou kromě dárků od sponzorů, startovního čísla s čipem, občerstvení na trati i v cíli ještě navíc tričko s logem závodu. Na celou sezónu pak startovné stojí 2300 Kč a to při 11 závodech znamená pro závodníky úsporu 1000 Kč.

Po závodě proběhne slavnostní vyhlášení všech kategorií a pro nejlepší jsou připravené ceny a originální medaile. Ani Okolobudějc se neobejde bez tomboly, která bude losována z účastnických čísel. Na závěr ještě proběhne vyhlášení bodového pořadí loňské Twin Bike serie, do které patřili tři jihočeské závody. Už několik dní po závodě si pak každý účastník může z webu www.cyklomaratontour.cz zdarma stáhnout své fotografie od oficiálního fotografa série.

Kalendář Cyklomaraton Tour zaznamenal ještě těsně před začátkem jednu změnu. Původně plánovaný prvomájový závod Okolobratislavy se startem na okraji slovenské metropole se nepojede. „Byly jsme na tento závod maximálně připraveni, tratě jsou dávno vyměřené, ale slovenské úřady jsou mnohem méně vstřícné než ty naše a trať závodu nebyla povolena.“ Omlouvá se ředitel série Tomáš Pavel. Jako náhrada je do série zařazena tradiční Královehradecká 50, která se pojede 27. září v Hořicích.

Kalendář Cyklomaraton Tour 2009:

18.4. Radegast Birell Okolobudějc
17.5. ZP MV ČR Okolopardubic
24.5. Okololiberce
7.6. Poděbradka Okolohradce
19.7. ZP MV ČR Okoloplzně
26.7. RWE Okoloústí
9.8. RWE Okoloostravy
23.8. Poděbradka Okolobrna
6.9. Radegast Birell Okoloprahy
27.9. Královehradecká 50
4.10. Agnesi Okolozlína

Více informací a přihlášky najdete na www.cyklomaratontour.cz.

Přidáno: 06.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.