Čtrnáct českých vysokých škol se úspěšně prezentovalo na veletrhu v tureckém Istanbulu

Zástupci čtrnácti českých vysokých škol se vydali v polovině září prezentovat své studijní programy, navázat strategická partnerství se zahraničními univerzitami a načerpat nové znalosti v oblasti internacionalizace vysokoškolského vzdělávání do tureckého Istanbulu na 25. ročník konference a veletrhu EAIE 2013.

Konference pořádané Evropskou asociací pro mezinárodní vzdělávání (EAIE) se letos zúčastnil rekordní počet účastníku, a to až na čtyři tisíce osm set odborníků, pracovníků vysokých škol z více než devadesáti zemí světa. Chybět mezi nimi nemohli ani v letošním roce zástupci českých vysokých škol, kteří prezentovali své školy v termínu od 10. do 13. září na společném stánku Study in the Czech Republic, který organizačně zajistil Dům zahraničních služeb.

Jedná se o následující univerzity: České vysoké učení technické v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Metropolitní univerzita Praha, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Vysoká škola ekonomická v Praze, Vysoké učení technické v Brně, Západočeská univerzita v Plzni.  

Součástí programu konference byla přednáška o vysokoškolském vzdělávání v České republice. S úvodní prezentací vystoupila ředitelka odboru vysokých škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Karolína Gondková. Pojednala například o reformních krocích a strategických prioritách na poli internacionalizace a studentské mobility. Za české veřejné vysoké školy prezentovali své příspěvky Ing. Dana Brázdová z Vysoké školy ekonomické v Praze a Mgr. Michal Maršálek z Univerzity Karlovy v Praze. Soukromé vysoké školy reprezentoval JUDr. Josef Vochozka z Metropolitní univerzity Praha. Jednotliví přednášející postupně představili na příkladu svých vysokých škol současný vývoj v oblasti vysokoškolského vzdělávání v České republice.

V příštím roce bude konferenci a veletrh EAIE hostit Česká republika. Tématem 26. ročníku konference, který se uskuteční v Praze ve dnech 16. – 19. září 2014, bude vkročení do nové éry internacionalizace vysokoškolského vzdělávání z hlediska výuky, učení a administrace. Tímto všechny zájemce o tuto problematiku srdečně zveme na konferenci a veletrh EAIE 2014.

Přidáno: 24.09.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…