Čtrnáct českých univerzit má namířeno na evropský veletrh v Dublinu, chtějí navázat nové kontakty

Navázat strategická partnerství se zahraničními univerzitami, seznámit se s novými trendy v mezinárodním vysokoškolském vzdělávání nebo si vyměnit zkušenosti s kolegy z celého světa – to jsou nejčastější důvody, proč zástupci čtrnácti českých univerzit zamíří ve druhém zářijovém týdnu do Dublinu na veletrh a konferenci EAIE 2012. Masarykova univerzita zde navíc převezme ocenění za své mezinárodní aktivity.

Veletrh a konferenci Evropské asociace mezinárodního vzdělávání (EAIE) každoročně navštěvuje kolem 4 tisíc pracovníků vysokých škol z celého světa. České univerzity se budou prezentovat na společném stánku Study in the Czech Republic, který organizuje Dům zahraničních služeb. Co vysoké školy od účasti na EAIE očekávají?

"Fakulta sociálních věd udržuje jednu z nejvyšších mezinárodních mobilit v rámci Univerzity Karlovy v Praze. EAIE je pro nás výbornou příležitostí k osobnímu setkání s představiteli partnerských institucí, očekáváme prohloubení spolupráce v rámci programu Erasmus a navázání nových partnerství na mezifakultní úrovni. EAIE také nabízí možnosti rozvoje v oblasti propagace placených cizojazyčných programů fakulty", uvádí Sylvie Fišerová z PR oddělení Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. 

Asociace EAIE každoročně uznává a oceňuje práci odborníků a letos poprvé i institucí, které se aktivně zabývají internacionalizací vysokého školství. Velkým úspěchem proto je, že tato historicky první cena pro instituci bude v Dublinu udělena Masarykově univerzitě.

"Cena EAIE pro nás představuje významné uznání našeho přístupu k rozvoji zahraniční spolupráce a naplňování strategie v oblasti internacionalizace. Ocenění je velkou motivací pro naši další práci a impulsem pro realizaci nových projektů, současně ale i závazkem do budoucna, abychom naše aktivity nadále zlepšovali“, říká ředitelka Centra zahraničních studií Masarykovy univerzity Dana Petrova a dodává: „Jedná se rovněž o důležitý signál pro naše partnerské instituce, zvyšující kvalitu a důvěryhodnost naší univerzity, který se budeme snažit využít k vytváření nových partnerství. Cenu vnímáme jako příležitost k propagaci a posílení mezinárodní prestiže Masarykovy univerzity a současně i ke zvýšení atraktivity a konkurenceschopnosti českého vysokého školství v zahraničí".

Dům zahraničních služeb (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která zajišťuje styky se zahraničními subjekty v oblasti školství a vzdělávání. Součástí DZS je mimo jiné Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP), která koordinuje vzdělávací programy mezinárodní spolupráce. www.dzs.cz; www.naep.cz

Study in the Czech Republic je aktivita zaměřená na propagací českého vysokého školství v zahraničí.
V rámci této iniciativy Dům zahraničních služeb organizuje české stánky na zahraničních vysokoškolských veletrzích, spravuje webovou stránku a stránku na Facebooku pro zahraniční studenty nebo vydává informační materiály. www.studyin.cz

2012 EAIE Conference and Exhibition je celosvětové setkání pracovníků, kteří působí v oblasti mezinárodního vzdělávání na úrovni vysokých škol. Akci organizuje každý rok v jiné evropské metropoli asociace EAIE (European Association for International Education). www.eaie.org

Přidáno: 11.09.2012, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.