ČR světovou spičkou - díky kartě ISIC

kartaČeská republika byla letos opět vyhlášena jako země s nejpropracovanějším servisem pro držitele karty ISIC, mezinárodního identifikačního průkazu studenta. Boj o pozice byl přitom těžší, než kdy v historii. O prvenství se ucházelo všech již 124 členských zemí, v nichž je ISIC vydáván. Česká republika neobhájila prvenství pouze jednou za posledních 7 let.

Výsledky hodnocení za rok 2008 byly vyhlášeny během World Youth and Student Travel Conference, která proběhla ve dnech 22. – 25. září ve „studentském městě“ Manchesteru. V rámci každoročního hodnocení se sleduje zejména rozvoj ISIC benefitů, dále všeobecné povědomí o průkazu ISIC a jeho profil v daném teritoriu, a v neposlední řadě také počet držitelů karet v závislosti na celkovém počtu studentů v dané zemi. Zajímavostí je, že hodnocení opět dominují evropské země. Za Českou republikou skončilo druhé Slovensko a třetí Estonsko.

Jsem velmi pyšný na skutečnost, že český ISIC team neustále pokračuje v tvrdé práci ve prospěch českých studentů.“ Uvedl Matt East, ředitel GTS ALIVE s.r.o. „Toto ocenění je pro nás důkazem uznáním a zároveň výzvou do budoucna. I nadále musíme a budeme intenzivně pracovat na rozšiřování a zkvalitňování sítě benefitů pro české studenty a zároveň budeme hledat nové cesty, jak atraktivitu těchto benefitů neustále zvyšovat tak, aby si studenti s kartou ISIC mohli po dobu studia čím dál více (a levněji) užívat.“

Fakta

V roce 2009 stoupl počet držitelů karty ISIC na 241.000 a počet benefitů v ČR překročil hranici 1900. Celosvětově lze průkaz ISIC využít na více než 42000 místech.

Již 24 z 26 veřejných vysokých škol využívá kartu ISIC jako oficiální identifikační průkaz studenta.

V letošním roce se do projektu zapojila také stá střední škola, jejímž studentům čipové karty ISIC slouží např. k objednávce obědů, zaznamenávání docházky, přístupům k PC a dalším činnostem v rámci školy.

Poslední novinkou je květnové otevření ISIC Pointu v Praze, prvního kamenného obchodu pro držitele ISIC karet na světě a zprovoznění webu www.chytrepalice.cz, který jako jediný server v ČR umožňuje okamžitou verifikaci statusu studenta díky propojení s národní databází studentů.

Více na www.isic.cz

Přidáno: 09.10.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si