Co nesmí chybět v žádné kanceláři

Nevím, kolik z vás má zkušenosti s vybavováním kanceláře. Já mám asi tu zkušenost, že v ní vždycky něco chybí. Tím nejhorším prohřeškem je samozřejmě nemít kávovar – bez toho se zaměstnanci mění v zombie a začíná pracovní apokalypsa. Ale jsou tu i další věci, jejichž absence může znepříjemnit pracovní proces.

První z mnoha jsou určitě samolepicí bločky. Nevím, kdo je vymyslel, ale měl by dostat nobelovku, nebo aspoň hodně velkou pusu. Každý je samozřejmě využívá jinak, ale co vím, využívá je každý.

V našem týmu je používáme k týdennímu plánování (barva specifikuje oblast práce, popisek konkrétní činnost a nepřejte si našeho manažera, když na konci týdne není všechno hotovo). Náš technik mi jimi zase polepí obrazovku počítače pokaždé, když mu už dva týdny visím za pivo.

Druhé v řadě jsou pak tužky a papíry. Doteď nechápu, jak po mě manažer může chtít nějakou cílevědomou aktivitu, když se nám v kanceláři permanentně nedostávají bloky, do nichž si poznamenám pracovní postup.

Přitom mi tak začíná každé ráno – vytáhnu tužku, sepíšu si, co všechno musím udělat, pak si očísluji úkoly podle pořadí, v jakém je hodlám dělat, a nakonec je barevně označím podle toho, jak jsou důležité. A když den končí, sepíšu si, co všechno jsem nestihnul a s čím budu pracovat zítra.

Barevné fixky jsou samozřejmě „must be“. Zastřelte manažera, který vám nedodá barevné fixky. Barvy povznáší našeho ducha a hlavně nám pomáhají srovnat si v hlavě, co je jak důležité. Lidé myslí vizuálně.

A protože myslí vizuálně, tak by měli mít v kanceláři flipchart – a hlavně by ho měli udržovat permanentně doplněný. Není nic lepšího, než když jdete prezentovat firmu potenciálnímu partnerovi a zjistíte, že všechny papíry ve flipchartu jsou popsané a náhradní nikdo neobjednal.

Což mě přivádí k myšlence, že by v každé kanceláři měla být i pistole: na zombie, manažera, nebo na sebe. Při skoku z okna přece můžete někoho zranit.

Zdroj fotografií: potrebyprokancelar.cz, free foto z www.istockphoto.com

Přidáno: 29.01.2014, Zdroj: potrebyprokancelar.cz Autor: Vojtěch Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Procestuj svět za pár kaček
Miluješ cestování a chceš poznávat svět i za hranicemi ČR? Nebaví tě sedět doma za pecí, ale zároveň nechceš utratit všechny těžce vydřené peníze z brigády? S www.levnocestovani.cz se podíváš i do těch…
Výhra, kde nikdo nevyhrál - recenze knihy
Čtenářům portálu Vzdělání.cz přinášíme recenzi knihy investigativní novinářky Dale Russakoffové "Výhra?: kdo (a co) ovládá americké školy". Přestože kniha pojednává o americkém prostředí a jejich systém…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…