Člověk v tísni pořádá semináře o tom, jak učit o globalizaci a lidských právech

VariantyRádi byste do výuky zapojili ve větší míře aktuální témata současného světa? Chtěli byste žákům zajímavou formou přiblížit země, kde jsou porušována lidská práva nebo země, které doplácejí na stinné stránky globalizace? To, jak lze s těmito na první pohled složitými tématy pracovat ve škole zajímavou a poutavou formou, si můžete vyzkoušet na dvou seminářích globální rozvojové výchovy.

V rámci podzimního cyklu s názvem Dvě strany jedné mince aneb Otazníky současnosti pořádá vzdělávací program Varianty pro pedagogy a pedagožky tyto dva semináře:

- NA TRŽIŠTI SVĚTA – seminář o ekonomické globalizaci (3.-4.10.2008, Praha)
kořeny globalizace, klíčové procesy, hlavní důsledky ekonomické globalizace, aktéři a jejich role, zvládání globalizace

- BÝT A BÝT BIT – seminář o lidských právech (21.-22.11.2008, Brno)
kategorie lidských práv, diskriminace, svoboda projevu, lidská práva v kontextu rozvoje a globalizace, dětská práva…

Kromě nových znalostí o začleňování témat globálního rozvojového vzdělávání do výuky účastníci získají:

- dovednosti, jak používat interaktivní metody ve vyučování,
- inspiraci, jak realizovat projektové vyučování,
- podpůrné informační a metodické materiály.

Seminář je akreditovaný MŠMT a je hrazen z prostředků MZV ČR, včetně ubytování a stravování. Účastníci si hradí z vlastních zdrojů pouze náklady na dopravu. Podrobnější informace o semináři najdete v informačním letáku.

Na adrese denisa.rosova@clovekvtisni.cz se můžete přihlašovat na jeden ze seminářů nebo na celý cyklus. Na každý seminář je nutné se přihlásit nejpozději 10 dní před jeho začátkem.

Přidáno: 03.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…