Čím se letos vysoké školy vytáhnout na svých plesech?

Plesová sezóna je už v plném proudu a rok 2014 nepřinese jen spoustu maturitních plesů, ale i řadu těch univerzitních a vysokoškolských. Každý bál je dost specifický a podle toho se na něm schází i vybraná společnost. Některé plesy pořádají školy a jsou ryze reprezentační, jiné si organizují sami studenti a je zde prostor i pro humor a nadsázku. Záleží jen na vás, které akce vám padnou do oka. Přinášíme alespoň stručný výběr toho nejzajímavějšího.

Swing, swing, swing

Na jihu Čech bude jistě veselo. Jednadvacátý ročník reprezentačního plesu Jihočeské univerzity se totiž ponese v rytmu swingu. Akci si v diáři poznačte už na 24. ledna 2014. Vstupenky se pohybují v ceně od 200 do 300 korun. Za to se můžete těšit na známého moderátora a herce Miroslava Šimůnka, Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče, swing trio Avalon a pyrotechnickou skupinu Pyrotera.

Retro letí

Jak uvidíte dále, s tematickými plesy letos organizátoři opravdu nešetřili. 21. února 2014 se na jeden takový můžete těšit ve Zlíně. V pátek večer se totiž uskuteční Reprezentační ples UTB, který bude hostit zlínské Kongresové centrum. Organizace plesu se letos ujala Studentská unie a z toho důvodu je celá akce laděna do stylu 30. let.

Ve stylu Chicaga

Gangsteři a jejich holky budou mít letos dostavení na plese Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, který se uskuteční 12. března 2014 v KC Semilasso. Ve stylu Chicaga bude částečně hudba i vystoupení, a očekává se, že i zapálení tanečníci a návštěvníci plesu přijdou v šatech ala 30. léta. Tematické plesy mají na fakultě úspěch. Loni proběhl například bál na téma Star Wars. Všichni si zachovalidekorum i se svítícími meči v rukou.

Karneval bude!

Jako každý rok v Olomouci. Zde se totiž již několik let pod hlavičkou Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci koná vyhlášený Karneval APA (aplikovaných pohyblivých aktivit). Na akci se tradičně setkávají studenti, absolventi, vyučující i spolupracovníci přidružených projektů a pracovišť. Letošní karneval proběhne 4. dubna 2014. Téma akce ještě není známo, ale už nyní se je na co těšit. V minulých letech proběhly akce pod tituly Protiklady se přitahují, Hollywoodské hvězdy nebo Probuď v sobě zvíře.

Ještě než po roce vkročíte znovu na parket, přečtěte si několik našich plesových postřehů.

Přidáno: 14.01.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.