Chystáte se na střední školu?

Brzy čeká všechny deváťáky důležité rozhodování v jejich životě - výběr správné střední školy. Při tomto výběru určitě žákům poradí i rodiče a učitelé, ale každý z nich se bude také muset zamyslet sám, čemu by se chtěl v budoucnu věnovat.

Pokud už teď víte, že budete chtít jít na vysokou školu a máte k tomu studijní předpoklady, bude pro vás vhodné všeobecné střední vzdělání - například gymnázium. Výbornou přípravu na VŠ by vám mohly zajistit i průmyslové a ekonomické školy. Naopak pokud Vás táhne nějaké řemeslo, je možné si vybrat z řady učebních oborů různého zaměření.

Jak budete prvotně rozhodnuti, doporučujeme si výběr dál zúžit volbou konkrétního studijního oboru. K tomu můžete využít seznamy škol - osvědčený pomocník je bezpochyby online seznam středních škol.

Určitě si uvědomujete, že není dobré nechávat toto rozhodnutí na poslední chvíli. Všechny školy nabízejí několik termínů dnů otevřených dveří, při kterých se o dané škole dozvíte více a navíc si vše můžete na vlastní oči prohlédnout.

Na závěr nezbývá nic jiného dodat než všem popřát hodně úspěchu při výběru té správné školy!

Přidáno: 02.01.2013, Zdroj: Seznamskol.eu Autor: Pavel Just

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…