Chcete získat náskok před ostatními? Zvolte studium MBA

Neustálé vzdělávání a sběr nových poznatků je vlastní každému cílevědomému člověku. Skutečnost, že absolvováním vysoké školy růst profesní kvalifikace nekončí, už je dnes považována téměř za samozřejmost. Patříte-li k lidem, kteří dostudovali a začali pracovat jako zaměstnanci nebo samostatně podnikat, jistě i Vy pociťujete potřebu znovu nabýt nové informace, zkušenosti a moderní trendy z oboru. Přesně k tomuto účelu slouží studium MBA, v rámci kterého je teorie aplikována přímo do praxe a student si tak osvojuje problematiku nikoliv učením prázdných definic, ale pomocí praktických příkladů z reálného života.

Vyberte si správně

Nabídka MBA programů (Master of Business Administration) v současnosti je poměrně široká -  v České republice je nabízí více než tři desítky institucí. Největší školou se zaměřením na tyto profesní vzdělávací programy je Business Institut se sídlem v Praze. Tato škola poskytuje 25 specializací programů MBA, BBA a LLM. Jde o skvělou příležitost, jak rozšířit své poznatky z oblastí jako jsou management, HR, marketing, finance, právo a mnoho dalších. Programy MBA tak mohou velmi dobře posloužit k prohloubení a rozšíření znalostí pro lidi pracující ve vedoucích manažerských pozicích, podnikatele, ale i zaměstnance veřejného či neziskového sektoru.

Jaké jsou podmínky přijetí

Do MBA programu se může přihlásit každý uchazeč, který splní nároky konkrétní vzdělávací instituce. Standardní podmínkou bývá ukončené vysokoškolské vzdělání alespoň v bakalářském stupni nebo absolvování BBA programu. Pokud uchazeč o studium nemá vysokoškolské vzdělání, ale má dostatečnou manažerskou praxi, pak je možnost udělit výjimku a může se stát studentem programu MBA. Nejefektivnější je tak MBA program pro uchazeče, kteří již mají pracovní zkušenosti i vysokoškolské vzdělání za sebou. Výhodou vzdělávání u soukromé organizace, jako je pražský Business Institut, je přístup školy a nabízená kvalita vzdělání, kterou hlídají nadnárodní instituce, u kterých je škola akreditována.

Průběh studia programu MBA

Uvažujete-li o zvýšení své kvalifikace prostřednictvím vzdělání v programu MBA, doporučujeme nejprve prostudovat širokou nabídku oborů, v nichž můžete získat specializaci. Například Business Institut nabízí celou škálu studijních zaměření od oblasti managementu, financí, účetnictví, přes marketing, právo, IT až po mezinárodní obchod, logistiku nebo cestovní ruch. Během studia trvajícího 3 semestry (18 měsíců) budete mít navíc příležitost navštěvovat zajímavé odborné přednášky či setkání se známými a úspěšnými osobnostmi. Pokud budete chtít svému vzdělání věnovat ještě více času, můžete volně navštěvovat i lektorská setkání jiných studijních programů Business Institutu. Celé studium je zakončeno obhajobou disertační práce a závěrečnou zkouškou.
Bonusem ke studiu na Business Institutu pro Vás bude získání nových zajímavých kontaktů. Nemusíte se rozmýšlet dlouho, nejbližší zahájení studia programů MBA začíná již v říjnu!

Přidáno: 04.09.2013, Zdroj: Ing. Ondřej Hykel

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si