Chcete studovat ZDARMA na univerzitě ve Velké Británii? Teď je ten pravý čas začít vše vyřizovat!

ALFA agencyBritský univerzitní systém čítá v současnosti na 125 univerzit a 43 institucí vysokoškolského typu (Colleges of Higher Education) a umožňuje studentům vybrat si z více jak 50 000 univerzitních kurzů nejrůznějšího zaměření. Studium na britských univerzitách, podobně jako na našich, lze zakončit bakalářským, magisterským nebo doktorandským titulem. Mnohé univerzity navíc nabízejí i další kvalifikace v podobě různých „Diplomů“ nebo přípravných “Foundation“ kurzů. Na britských univerzitách studuje ročně na 2 mil. studentů, z toho téměř 300 tisíc zahraničních.

Po našem vstupu do EU mohou čeští a slovenští studenti studovat na britských univerzitách za stejných podmínek, jako tamní studenti. Díky níže uvedeným přednostem se dá předpokládat, že zájem o univerzitní studium ve VB bude mezi našimi studenty stoupat.

Proč studovat univerzitu ve VB
- vyučovacím jazykem je angličtina
- možnost výhodného financování
- přijetí probíhá bez přijímacích zkoušek
- dobré letecké spojení
- možnost legálně pracovat

Výhodné financování
Školné za bakalářské studium se na britských univerzitách pohybuje do 3 000 GBP ročně. Tyto náklady lze nicméně bez problému pokrýt výhodnou půjčkou, kterou poskytuje britský vzdělávací systém všem studentům EU. Tuto půjčku studenti začnou postupně splácet až po dokončení studia a to v době, kdy jejich roční příjem přesáhne 6.000 GBP (cca 250 tis. Kč). Výška splátek je stanovena na 9% z částky přesahující tuto 6tis. hranici. Navíc po 25 letech bude studentům nesplacený zůstatek půjčky prominut. Momentálně si tedy se splácením půjčky nemusíte dělat starosti. O půjčku lze oficiálně zažádat již před vašim nástupem na univerzitu, ale i v průběhu studia, a to až do konce května daného školního roku. Nárok na ni má každý student EU a není omezena žádným sociálním postavením ani věkem.

Životní náklady a pracovní možnosti
V Británii se mohou odhadované životní náklady (ubytování, studijní materiály, oblečení, strava, zábava a cestování) pohybovat kolem 6 000 GBP ročně. Na tyto náklady si mohou schopní a motivovaní studenti vydělat příležitostnou prací při studiu. Anglie totiž patří k zemím, kde mohou čeští i slovenští občané pracovat bez omezení. Minimální plat se pohybuje kolem 5 GBP na hodinu. Studenti s výbornými výsledky mohou navíc získat prospěchové stipendium.

Podmínky přijetí, podání přihlášek
Podmínky pro přijetí se mohou pro jednotlivé univerzity a obory lišit. Standardně však univerzity vyžadují:
- složenou maturitní zkoušku (s minimálně “dobrým“ prospěchem)
- jazykovou zkoušku IELTS (min. 6 bodů)

Alfa Agency vás srdečně zve na přednášky týkající se studia na univerzitách ve Velké Británii.
Místo a termín přednášek:

Praha, Alfa Agency, Za Poříčskou branou 4 (Florenc), 7. února v 18:00
Brno, Alfa Agency, Náměstě Svobody 12, 13. února v 17:00
Bratislava, Alfa Agency, Nám. SNP 23 (Manderla), 21. února v 18:00

Více info najdete na: www.universityGB.eu

Přidáno: 01.02.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.