Chcete pokračovat ve studiu? Zkuste MPA, DBA či BBA

M se vbec v R smysl zamit na zisk zahraninho titulu? Pro vlastn studovat takov program? A jak mte monosti? Odpovdi naleznete na nsledujcch dcch.

Chcete dle zapracovat na svm vzdlan, a tm pdem i na rozen vaich pracovnch monosti? V souasn dob jsou i na naem zem m dl populrnj studijn programy, po jejich spnm absolvovn zskte zahranin tituly jako MPA, BBA, DBA a dal. O co e se vlastn jedn? A kam zamit pro informace? Ve potebn naleznete na webu EBschool.cz, ovem alespo zkladn fakta se dozvte ne.

Jednotliv studijn programy

Na European Business School lze zahjit pt studijnch program, pojme si je proto v krtkosti pedstavit.
BBA (Bachelor of Business Administration): samostatn ni stupe profesnho vzdlvn. Studium BBA je ureno lidem s men i dnou manaerskou prax, piem pro jeho zahjen nen nutn vysokokolsk titul. Vce o nm zde.
MBA (Master of Business Administration): vysokokolsk postgraduln studijn program, jen je zamen na znalost v oboru managementu. Pro pijet ke studiu je ale nutn bakalsk titul z vysok koly.
DBA (Doctor of Business Administration): prakticky vrchol postgradulnho vzdlvn. Studium DBA je ureno zejmna absolventm magisterskch studijnch program na V, a to zvlt vrcholnm manaerm, kte si chtj prohloubit specializaci v oboru.
MPA (Master of Public Administration): tento program se bude hodit pedevm pracovnkm veejn sprvy, manaerm, lenm krajskch a obecnch samosprv, ale rovn politikm.
LL.M. (Master of Laws): studium, kter je ureno absolventm prvnickho vzdln. Zrove jej ale mohou zahjit i lid neprvnickho vzdln, kte maj dlouhodobou praxi v oblasti prva.

Pro studovat BBA, MBA, DBA, MPA i LL.M.?

Vechny ve zmnn tituly jsou pvodem ze zahrani a v R nejsou nostrifikovny, jedn se tedy o tituly profesn, a ne akademick. I tak ovem jde o vce ne zajmavou variantu rozenho vzdln. Studentm pome navzat kontakty, zv cenu absolventa na trhu prce, umon snaz zskn zamstnn v zahrani a navc je prohlouben znalost dleit samo o sob. Pro vechny nleitosti ns tedy navtivte na EBschool.cz.

Přidáno: 02.12.2013, Zdroj: EBschool.cz Autor: PR článek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…