Chcete mluvit japonsky? Řekneme vám, kde vás to naučí

VOŠ CR a MOS - logo

Asijské jazyky jako korejština, japonština nebo čínština získávají čím dál více zájemců a obdivovatelů. DůvVýuka japonštinyodů, proč se je snažit naučit je mnoho. Někomu učarovala exotická filozofie a náboženství, další vidí v těchto zemích nepopiratelný ekonomický potenciál a chce se připravit na budoucnost a navazování obchodních styků. Aneta Šubrtová, studentka 1. ročníku Vyšší odborné školy cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku má ještě jiný důvod: „Mě hrozně baví japonská a korejská hudba, především rock, a chtěla jsem tomu rozumět. V umění ovládání těchto jazyků vidím ale samozřejmě i další výhody. Nicméně VOŠ pro mě byla jedinou možností, kde v Praze dlouhodobě tyto jazyky studovat“.

A to je právě ten problém. Chce–li se někdo intenzivně studiu asijských jazyků věnovat, nemá moc na výběr. Může se přihlásit na japanologii na Karlovu Univerzitu, kde jsou ale velmi přísné přijímací podmínky, případně na roční jazykový kurz a nebo právě na VOŠ CR sídlící na Ortenově náměstí v Praze. Tam se může 3 roky učit hned několik jazyků najednou, tato škola jich totiž nabízí 39, přičemž výuka zahrnuje jak gramatiku, tak konverzaci s rodilým mluvčím. Více informací najdete na www.voscr.cz.

Přidáno: 09.06.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si