Chcete být CUTE? Přijďte na Havelku a Adámka do Ypsilonky!

Divadlo Ypsilon

V Ypsilonce vypukne 17. 11. 2011 od 14:30 již tradiční festival CUTE dramatiky. Založil ho před několika lety režisér Jiří Havelka. Dnešní podobu mu však dává jeho o něco mladší kolega Braňo Holiček. Diváci mohou zhlédnout 5 představení, z nichž jmenujme, např. Tiká tiká politika v režii Jiřího Adámka, Dona Juana v podání Geisslers Hofcomoedianten nebo Špialovou ruku VOSTO5, ve které se objeví i Jirka Havelka. Celý divadelní maraton nakonec uzavře koncert písničkářky a herečky Jany Šteflíčkové.

Letošní ročník festivalu CUTE dramatiky ovládnou absolventi i současní studenti KatedrFestival CUTEy alternativního a loutkového herectví DAMU. „CUTE“ odstartuje ve 14:30 představením Hodina lásky. Diváci se dostanou do (v Ypsilonce) netradiční polohy – budou totiž sedět na jevišti. Tento formát nevznikl z touhy „opičit se“ po Divadle Komedie, ale proto, aby vznikl pro herce Alenu Bazalovou a Karla Kratochvíla komorní prostor.

Následně se divákům v 16:15 představí soubor Geisslers Hofcomoedianten se svým nejnovějším představením Don Juan aneb Strašlivé hodování. Režisérem je Petr Hašek, který mimo jiné režíroval úspěšné představení Divadla Letí, Po Fredrikovi.

Jakmile hodinky odtikají 18 hodin ovládne Ypsilonku soubor Boca Loca Lab se svou zvukovou kompozicí Tiká tiká politika v režii Jiřího Adámka. Politický kolotoč přemílá realitu a proměňuje ji v cáry a cucky beze smyslu. Představení získalo řadu zahraničních cen.

V 19:30 se účastníkům festivalu představí nejmladší aktéři, studenti absolventského ročníku herectví KALD DAMU a to s autorským představením na motivy života a díla Jaroslava Ježka, Tmavomodrý svět (naruby), v režii Braňa Holička.

Divadelní část programu festivalu uzavře ve 21:20 Špialová ruka uskupení VOSTO5. Inscenace se nehrála několik let, nicDon Juanméně ji Vosto5 oprášila, aby ji mohla ještě jednou a zároveň naposledy zahrát svým divákům. Na jevišti se divákům ukáže i sám zakladatel festivalu, Jirka Havelka.

Festival zakončí členka Studia Ypsilon, herečka a písničkářka Jana Šteflíčková. Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu samozřejmě odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná.

VSTUPENKY:

na celý festival za 400 Kč, studenti DAMU, Div. vědy UK a Pražské konzervatoře za 200 Kč,
vstupenka na jednotlivá představení stojí 100 Kč a lze zakoupit na www.ypsilonka.cz

Přidáno: 11.11.2011, Zdroj: Divadlo Ypsilon Autor: Divadlo Ypsilon

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.