Český projekt je nejlepším evropským projektem eTwinning pro rok 2012

Velkým úspěchem pro Českou republiku skončilo předávání Evropských cen eTwinning 2012, které proběhlo 29. března 2012 při příležitosti zahájení Evropské konference eTwinning 2012 v Berlíně za účasti více než 500 učitelů, ředitelů škol i dalších pedagogických pracovníků z celé Evropy. Ve věkové kategorii 12-15  let zvítězil projekt A Taste Of  Math (ATOM)  Základní školy Majakovského z Karviné – Mizerova. Tento projekt se stal současně také absolutním vítězem a nejlepším projektem eTwinning pro rok 2012. 

eTwinning je aktivita iniciovaná Evropskou komisí a ministerstvy školství evropských zemí, která podporuje mezinárodní spolupráci škol na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií (ICT). eTwinning je součástí Programu celoživotního učení. V Evropě je zapojeno v současné době téměř 163 000 učitelů, z toho 4 500 z České republiky.

Českou koordinátorkou projektu byla Mgr. Eva Bauerová a spolu s ní se na práci podílel pan Ing. Miroslav Mitašík.  Na projektu spolupracovali se školami z Rumunska, Španělska, Řecka, Itálie a Holandska. Cílem tohoto projektu bylo především zvýšit zájem žáků o matematiku, naučit žáky vidět matematiku všude kolem sebe. Žáci hledali matematiku v přírodě, v umění, dokonce i na talíři, vzájemně si posílali matematické úkoly spojené s každodenní realitou. K práci na projektu využívali různé ICT nástroje. Vytvářeli PowerPointové prezentace, pořádali společné videokonference, natáčeli videa. Veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce, takže si žáci v praxi mohli vyzkoušet vše, co se naučili v hodinách AJ.

Jak hodnotí práci na projektu Mgr. Eva Bauerová:
Práce na projektu byla pro učitele i žáky občas náročná, hlavně časově, ale všem nám přinesla nejen radost z dosaženého úspěchu, ale i nová přátelství, která určitě nekončí s tímto projektem.“

V letošním roce byla konference zaměřena na podporu školních týmů, tj. učitelů a dalších odborníků, kteří se ve školách a místních komunitách společně snaží vytvářet stále lepší eTwinningové projekty. Za Českou republiku se konference zúčastnili koordinátoři nejlepších z téměř 500 vloni realizovaných projektů.

Více informací o vítězích EC eTwinning najdete na: http://blogs.eun.org/etwinningconference/category/prize-ceremony/.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si