Českou republiku navštíví přední americký odborník na marketing vysokých škol

Praha, 27. dubna 2009 - Na pozvání Komise J. W. Fulbrighta pro vzdělávací výměny s USA a za podpory Velvyslanectví USA navštíví ve dnech 2. - 6. května Českou republiku přední americký specialista na strategický marketing vysokoškolských institucí, ředitel společnosti Art & Science Rick Hesel. Cílem návštěvy je seznámit vedení českých vysokých škol s americkými zkušenostmi v této oblasti.

V rámci svého krátkého pobytu se americký host setká s českými odborníky na marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Masarykově univerzitě v Brně a Vysoké škole ekonomické v Praze. Program završí seminář a workshop pro vedoucí pracovníky vysokých škol, které se uskuteční ve středu 6. května v Americkém centru.

Rick Hesel pracuje jako marketingový konzultant v oblasti vysokého školství již od roku 1976. Ve své práci se zabýval prakticky všemi aspekty marketingového rozvoje institucí, od public relations přes plánování studijních programů až po problematiku školného a stipendií. Pod jeho vedením probíhal první masový dotazníkový průzkum týkající se náboru studentů a fundraisingu. Ve své práci se zabývá rovněž vývojem nástrojů pro modelaci rozhodování potenciálních studentů. Společnost Art & Science, kterou Hesel vede, se specializuje na strategické marketingové plánování vysokých škol a neziskových organizací, mimo jiné analýzy trhu, získávání studentů, práci s absolventy, stanovování výše školného a finanční pomoci. Mezi klienty firmy patří desítky amerických vysokoškolských institucí (včetně např. Columbia, Harvard či Yale University). Více informací o Richardu A. Heselovi a společnosti Art & Science najdete na webu www.artsci.com.

Komise J. William Fulbrighta je mezivládní organizací pro mezinárodní vzdělávací výměny mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. Hlavní náplní její činnosti je správa Fulbrightova programu vládních stipendií a poskytování bezplatných informačních a poradenských služeb všem zájemcům o studium či výzkum v USA v rámci sítě EducationUSA. Vedle toho komise pomáhá českým vysokým školám navazovat a prohlubovat kontakty s americkým protějšky. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 27.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si