Česko-americká cena pro talentované studenty

Ve čtvrtek 29. září bude v Centru INFO USA v Moravské zemské knihovně vyhlášena zajímavá soutěž. Na její přípravě se podílely Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity (IIPS), Velvyslanectví USA a Fulbrightova komise v České republice. Vítěz si odnese 10 000 Kč a možnost vydat svůj text jako knihu v jedné z edičních řad IIPS.

Soutěž je určena univerzitním studentům všech stupňů studia, kteří napsali či píšou práci tematicky související se Spojenými státy americkými. V letošním ročníku je soutěž vypsána výhradně pro práce zaměřené na politologii a mezinárodní vztahy.

"Soutěž bude vyhlašována každý rok na podzim a přihlásit své práce mohou studenti všech vysokých škol v České republice", říká ředitelka Fulbrightovy komise v České republice Hana Ripková. "Doufáme, že soutěž bude pro některé studenty dobrou motivací zaměřit svoje bakalářské, diplomové nebo doktorské práce na tematiku USA, skvělá je možnost vítěznou práci publikovat."

Vítěz získá odměnu 10 000 Kč a garanci publikace vítězného textu v edici Mezinárodního politologického ústavu. Kromě vítězné práce budou odměněni také autoři dalších vybraných textů, a to v podobě poukázek na testy TOEFL či GRE dle vlastního výběru.

Fulbrightova komise, mezivládní organizace založená dohodou vlád ČR a USA, se do přípravy zapojila, protože jejím hlavním úkolem je podporovat vzájemné poznávání těchto zemí na akademické úrovni. "Ceny pro další oceněné v podobě poukázek na testy, které jsou nutné, pokud se student chce přihlásit ke studiu na americké univerzitě, umožní více českým uchazečům zkusit určitý čas pokračovat ve své práci přímo v americkém akademickém prostředí," říká Ripková. "Všem českým studentům nabízíme také možnost přijít do našeho poradenského střediska a získat informace, jak se na americké vysoké školy hlásit, jaké podmínky musí uchazeči splnit a zkusit si přípravu na testy na našich počítačích. Nejznámější a hlavní činností komise je i nadále udělování stipendií v několika různých programech, ale spolupořádání soutěže tuto aktivitu vhodně doplní."

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne v centru INFO USA v Moravské zemské knihovně (Kounicova 65a, Brno) ve čtvrtek 29. září 2005 v 11 hodin dopoledne. Cenu odstartují velvyslanec USA v ČR William Cabaniss, ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková a prorektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Podrobnosti o ceně a Fulbrightově programu naleznete na www.fulbright.cz.

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta

Přidáno: 27.09.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.