Česko-americká cena pro talentované studenty 2008

(Praha, 9. ledna 2008) Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v ČR a Komisí J. W. Fulbrighta v ČR otevírají třetí ročník Česko-americké ceny pro talentované studenty.

Soutěž je určena univerzitním studentům všech stupňů studia a čerstvým absolventům, kteří napsali nebo píší práci tematicky související s USA. V letošním ročníku je soutěž vypsána pro texty z oblasti historie, kultury a vzdělávání.

Vítěz získá odměnu 10 000 Kč a možnost vydat svůj text jako knihu v jedné z edičních řad Mezinárodního politologického ústavu MU. Kromě vítězné práce budou odměněni také autoři dalších vybraných textů, a to poukázkami jazykové zkoušky TOEFL nebo GRE podle vlastního výběru.

Uzávěrka pro zaslání prací je 15. dubna 2008.

Více informací najdete na http://www.fulbright.cz/fulbrightova-stipendia/cesko-americka-cena.shtml.

Komise J. W. Fulbrighta vznikla v roce 1991 dohodou mezi vládami USA a ČR za účelem správy vládního Fulbrightova stipendijního programu v České republice. Součástí Komise je rovněž poradenské centrum EducationUSA nabízející beplatnou pomoc všem zájemcům o studium ve Spojených státech. Více informací o aktivitách Komise najdete na stránkách www.fulbright.cz.

Kontaktní osoba:
Hana Ripková
Výkonná ředitelka
Telefon: 222 718 452
E-mail: ripkova@fulbright.cz

Přidáno: 10.01.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.